Isaac Del Toro jako vítěz druhé etapy na Tour Down Under

Isaac Del Toro jako vítěz druhé etapy na Tour Down Under | foto: Profimedia.cz

Mexičan Del Toro vyhrál druhou etapu na Tour Down Under, jde do čela

• 0
Mexický cyklista Isaac Del Toro vyhrál druhou etapu závodu Tour Down Under a připsal si premiérový úspěch v profesionálním pelotonu. Dvacetiletý jezdec stáje UAE Team Emirates v závěrečném spurtu porazil dvojici soupeřů z týmu Israel-Premier Tech a ujal se vedení v průběžném pořadí.

Na stupních vítězů se za Del Torem seřadili Novozélanďan Corbin Strong a Brit Stephen Williams.

V hlavním pelotonu ve stejném času jako vítěz dojel i český talent Mathias Vacek, který byl po desátém místě z úvodní etapy tentokrát klasifikován na 65. pozici.

Pavel Bittner ztratil necelou minutu a dojel na 95. příčce, Josef Černý obsadil s mankem přes pět a půl minuty 135. místo.

Tour Down Under

Závod série WorldTour - 2. etapa (141,6 km)

1. Del Toro (Mex./UAE Team Emirates) 3:29:37, 2. Strong (N. Zél./Israel-Premier Tech), 3. Williams (Brit./Israel-Premier Tech), 4. Girmay (Erit./Intermarché-Wanty), 5. Ewan (Austr./Jayco-AlUla), 6. Boven (Niz./Alpecin-Deceuninck), ...65. M. Vacek (ČR/Lidl-Trek) všichni stejný čas, 96. Bittner (ČR/dsm-firmenich PostNL) -59, 135. Černý (ČR/Soudal-Quick Step) -5:39.

Průběžné pořadí: 1. Del Toro 6:55:22, 2. Strong -2, 3. Girmay -7, 4. Williams -7, 5. Zimmermann (Něm./Intermarché-Wanty) -8, 6. Fisher-Black (N. Zél./UAE Team Emirates) -8, ...31. M. Vacek -11, 89. Bittner -1:10, 131. Černý -7:15.