Pavla Havlíková na cyklokrosovém ME v Táboře | foto: Michal Sváček, MAFRA

Havlíková o desátém místě: Chtěla jsem víc, ale dneska se to nesešlo

  • 1
Přála si před domácími fanoušky v Táboře získat svou druhou medaili z evropských šampionátů. Ještě během sobotního tréninku se jí jezdilo skvěle, cítila formu. Tu ale v nedělním závodě Pavla Havlíková neprodala. „Nesešlo se to, ale vzdát jsem to i kvůli fanouškům nemohla,“ hodnotila své nakonec desáté místo v cíli.

O čem Havlíková v cíli mluvila?

O závodě
Byl to boj od začátku do konce. Ale bohužel se to nesešlo, neměla jsem dneska moc dobré nohy, ale vzdát jsem to nemohla. Vždyť je tady spoustu lidí, kteří přišli kvůli nám a přišli nám fandit. I proto jsme všechny nechaly na trati všechno a i přesto, že to na ty nejlepší příčky nestačilo, lidi jsme snad nezklamaly. Já jsem i za to desáté místo ráda.

Fotogalerie

O špatném dni
Nebyl to den D, prostě se to dneska nesešlo. Přitom jsem doufala, že budu mít lepší nohy, protože včera se mi tady jezdilo lépe. Ale holt to nevyšlo, nejsme roboti. Cyklokrosový závod trvá čtyřicet minut a musí se to sejít v daný den a to holt někdy nevyjde, ale i s tím se musíte poprat. Ono není umění jezdit, když máte formu, ale spíš, když vám to nejde.

O trati
Byla sice rychlá, protože na ní nebylo tolik bláta, vyschlo to, ale zase byla opravdu těžká, poctivá. Nedarovala nám vůbec nic a neodpočaly jsme si na ni ani vteřinu.

O fanoušcích
Zase to pro nás byla obrovská podpora, hnali nás strašně moc. Možná si to sami ani neuvědomují, co všechno pro nás jejich podpora znamená, ale to, jak nás ženou v těžkých úsecích za překážkami a schody, to je něco úžasného. Tam je totiž každý závodník na limitu.

O desátém místě - nejlepším českém umístění
Je to samozřejmě satisfakce být nejlepší Češkou v závodě, ale tady nezávodíte jen mezi Češkami, ale s celou Evropou. To, že jsme si to na konci závodu rozdaly s Karlou (Štěpánovou) o desáté místo, byla spíš taková trochu show pro lidi.