Podivně odfouklé bariéry. Dozvuky karambolu při etapě na Mont Ventoux

Pád tria Porte, Froome a Mollema ve čtvrteční horské etapě Tour byl velmi předvídatelný incident. Všichni vlastně jen čekali, kdy a kde k němu znovu dojde. Vždyť kolize s doprovodnými vozy a motocykly, ale také s diváky lemují tuto cyklistickou sezonu. Občas s až tragickými následky.
PK

SIILNIIČNÍÍ ZÁVODY

S0101. Silniční závody jsou všechny druhy cyklistických závodů pořádané na silnici, které se nekonají na speciálních a k tomu účelu postavených drahách nebo na drahách plo-chých, případně na trati, kde se střídá běh s jízdou na kole - tedy v terénu.

0 0
možnosti
PK

S0371. Zavodnik, ktery neprojede celou stanovenou trať zavodubude potrestan vyloučenim ze

PK

Je to cinklý, jak celý fotbalový jaro...

2 1
možnosti
PA

Ať tak či onak, je to velký precedens do budoucna.

Když loni nebo předloni doprovodná motorka srazila cyklisty, nikdo je neodškodnil.

1 0
možnosti
MM

pokud je zajisteni fair play precedens, pak je velmi dobre, ze to budou moci pouzit v budoucnu.

1 0
možnosti
PC

Prý "rozjaření fanoušci"... Mně to přijde, jak když chovanci nějakého ústavu jsou vyvedeni na vzduch. Řešením by asi byla nějaká ta tatra s radlicí...

12 0
možnosti
FK

Myslím, že není úplně vhodná doba navrhovat prorážení davu autem...

JS

Sleduju Tour de France přes 20 let a to že nejsou bariéry podél silnic je a byla běžná praxe. A ikdyby bariéra na posledních 3km byla, kde je záruka že v horských etapách neschodí cyklistu neukáznění fanoušci třeba 30km před cílem.

2 0
možnosti
FN

Jde o to, že se diváci hromadí (pochopitelně) hlavně pod vrcholy rozhodujících stoupání. Jinak asi nejvíc mě fakt děsí představa teroristického útoku, ať už na samotné cyklisty nebo právě na ty davy diváků. V současné situaci... ale zase, zrušit závod by bylo jako říct, že teroristé vyhráli.

1 0
možnosti
FN

Jenom si říkám, aby to příště místo neukázněných podnapilých diváků nebyli nějací zmetci z Islámského státu s kvéry. :/

2 1
možnosti
PK

To maj z toho, že to všude vytrubujou. Kdyby závodili na tajňačku, tak by se jim tam žádní diváci nepletli.

13 2
možnosti
JD

J13a49n 68D87l64o12u10h75ý

16. 7. 2016 11:24

Takovej je sport - bud na to mas a beres to jako soucast a nebo na to nemas a bez delat neco jineho. Formule 1, WRC jsou presne ty dva sporty kde si zacli hrat na hyperkorektnost a dneska se na to neda divat, zatimco pred 20 lety to bylo vzruso!

1 1
možnosti
MN

M68i55l31a46n 28N44ě79m63e77c

16. 7. 2016 12:23

Takže F1 byla před dvaceti lety větší vzrůšo, protože v posledním kole vždycky ucpala trať horda exhibicionistických pitomců? Nebo jak to má souviset s tématem?