Časovka posunula Padrnose na sedmé místo

• 13
Saint-Dizier - Z šestadevadesátého místa na sedmé se v celkové klasifikaci Tour de France vyhoupl český jezdec Pavel Padrnos. K posunu mu pomohlo vítězství jeho stáje US Postal ve čtvrté etapě slavného závodu, kterou byla časovka družstev na 69 kilometrů. Největší radost ze stájového úspěchu měl kolumbijský cyklista Victor Hugo Peňa, kterému nyní patří žlutý trikot.

Čtyřnásobný celkový vítěz závodu Lance Armstrong se po středeční etapě posunul na druhé místo za kolegu Peňu a zaostává za ním jen o dvě vteřiny.

"Ještě nikdy se nám na Tour nepovedlo vyhrát časovku družstev, proto je to pro nás velké zadostiučinění," těšil se z triumfu Armstrong.

Na druhém místě dnes skončila se ztrátou třiceti sekund stáj ONCE, v jejíž sestavě je další Čech René Andrle. Třetí byl s odstupem dalších třinácti sekund Team Bianchi.

Armstrong jel v nové přilbě, na jejímž vývoji se sám podílel. S novinkou na start nastoupili i jezdci stáje Gerolsteiner, kteří měli širší řidítka, úpravu, kterou Mezinárodní cyklistická unie povolila teprve před několika dny.

Stáj Telekom pak namontovala dvěma svým jezdcům na kolo speciální třetí brzdu.

Výsledky - 4. etapa (časovka družstev na 69 km):
1. US Postal 1:18:27, 2. ONCE -30, 3. Bianchi -43, 4. ibanesto.com -1:05, 5. Quick Step -1:23, 6. Telekom -1:30,  7. Vini Caldirola a Crédit Agricole obě -1:32, 9. AG2R -1:38,  10. CSC -1:45.
Průběžné pořadí:
1. Peňa (Kol.) 13:44:26, 2. Armstrong (USA) -2, 3. Jekimov (Rus.), 4. Hincapie (USA) oba -5, 5. Rubiera -23, 6. Heras (oba Šp.), 7. Padrnos (ČR) oba -27, 8. Landis (USA) -28, 9. Beloki (Šp.) -33, 10. Jaksche (Něm.) -38.