V dramatickém finiši uspěla Tjörhomová

• 3
Anterselva - Kateřina Holubcová jako jediná z českých biatlonistek nastoupila v nedělním hromadném závodu Světového poháru a skončila čtrnáctá. Na trati 12,5 kilometru v italské Anterselvě vyhrála Linda Tjörhomová z Norska. V dramatickém závěrečném spurtu porazila Rusku Natalji Gusevovou o dvě desetiny vteřiny.

Pro Tjörhomovou je to druhé vítězství v kariéře.

Třetí skončila další ruská biatlonistka Anna Bogaliová.

Kateřina Holubcová, která se jako jediná z českých závodnic vešla na základě výsledků z pátečního sprintu do třicítky startujících, musela na pět trestných okruhů a doběhla na 14. místě. Za Tjörhomovou zaostala o minutu a 47,7 vteřiny.

Česká závodnice vstoupila do závodu tragicky. Na první střelecké položce minula v silných poryvech větru tři terče a byla předposlední. "To je na ručník," pomyslel si v tu chvíli její osobní trenér Vlastimil Jakeš.

Biatlonistce bylo hrozně, ale na předčasný konec nemyslela. "Věděla jsem, že dnes se jede závod, který se nebalí. Vítr dělal neuvěřitelné věci," řekla.  Před startem odnesl vítr stojan s náhradními zbraněmi a pažba u české malorážky tvrdý náraz na zem nevydržela. "To jsem ještě nikdy nezažil," kroutil Jakeš nevěřícně hlavou.

V průběžném pořadí SP se na prvním místě udržela Liv Grete Poiréeová z Norska, která dnes obsadila páté místo. Druhá Olga Pylevová však mírně snížila její náskok a nyní zaostává už jen o 18 bodů.

Výsledky - hromadný start (12,5 km):
1. Tjörhomová (Nor.) 41:09,2 min. (2 trestná kola), 2. Gusevová -0,2 (3), 3. Bogaliová -9,9 (3), 4. Pylevová (všechny Rus.) -18,3 (4), 5. Poiréeová -27,2 (6), 6. Andreassenová (obě Nor.) -37,2 (4), 7. Dislová (Něm.) -55,3 (6), 8. Nikulčinová (Bul.) -1:05,8 min. (7), 9. Išmuratovová (Rus.) -1:07,9 (5), 10. Zubrilovová (Běl.) -1:24,6 (4), ...14. Holubcová (ČR) -1:47,7 (5).
Průběžné pořadí SP (po 15 z 27 závodů):
1. Poiréeová 511 b., 2. Pylevová 493, 3. Dislová 473, 4. Baillyová (Fr.) 447, 5. Glagowová 446, 6. Apelová (obě Něm.) 376, ...18. Holubcová 170, 34. Česneková 64, 56. Vejnarová 11, 64. Rezlerová (všechny ČR) 2.

Spokojená vítězka Linda Tjörhomová.

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)