Biatlonista Moravec má z letního MS bronz

Ufa - Bronz ve stíhacím závodu na šest kilometrů vybojoval biatlonista Ondřej Moravec na letním mistrovství světa v ruské Ufě, když vylepšil čtvrtou pozici ze středečního sprintu. Druhý český reprezentant Jaroslav Soukup obsadil šesté místo. Mezi ženami doběhla Zdenka Vejnarová pátá a Pavla Matyášová šestá.

Dvaadvacetiletý Moravec přitom do závodu vstoupil takřka katastrofálně. Při první ze čtyř střeleckých položek minul tři z pěti terčů.

"Všechny rány šly dolů. Po zatížení občas takovou chybu oproti nástřelu dělám. Seřídil jsem si mířidla a bylo to lepší," řekl. Tři trestná kola ho ale v průběžném pořadí poslala jen o jednu příčku dolů. "Měl jsem kliku," oddechl si.

V následujících třech položkách již Moravec minul pouze jeden terč.

"Střílel jsem, jak jsem si představoval, rychle a skoro bezchybně," pochvaloval si biatlonista, ale běžecky se na kopcovité trati trápil. "V závěru jsem byl rád, že mám před ostatními náskok," doplnil.

V pátek jsou na šampionátu smíšené štafety, které uzavřou program krosových disciplín. O víkendu MS vyvrcholí závody na kolečkových lyžích.

Stíhací závody:

Muži (6 km): 1. Balandin (Rus.) 24:58,6 (2 tr. kola), 2. Tobreluc (Est.) -43,4 (3), 3. Moravec -1:27,3 (4), ...6. Soukup (oba ČR) -2:30,4 (3).
Ženy (5 km): 1. Mojsejevová (Rus.) 25:18,8 (4), 2. Sokolovová (Běl.) -22,5 (5), 3. Sidorenková (Rus.) -42,0 (6), ...5. Vejnarová -2:20,9 (4), 6. Matyášová (obě ČR) -2:53,5 (5).

Junioři (6 km): 1. Katrenko (Rus.) 25:46,3 (4), 2. Nasirov (Uzb.) -28,8 (9), 3. Pčelkin (Rus.) -50,0 (2), ...20. Suchánek (ČR) -6:19,3 (9).
Juniorky (5 km): 1. Babecká (Běl.) 26:51,7 (2), 2. Zaremská -36,6 (4), 3. Savinovová (obě Rus.) -1:14,9 (4), ...5. Balatková (ČR) -1:50,2 (3).

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)