V derby opět zvítězili hosté

• 5
Brno - V dohrávaném utkání 28.kola Mattoni NBL nepotvrdili basketbalisté TE Brno předchozí výhru z palubovky svého městského rivala a podlehli BVV ŽS Brno tříbodovým rozdílem. O osudu zápasu se rozhodlo již v prvním poločase, kdy si Veletrhy zejména zásluhou výborně střílejících Klimka a Svobody vytvořily až osmnáctibodový náskok. Triga sice v závěru mocně dotahovala a třináct vteřin před koncem Hudeček košem a jedním trestným hodem snížil na 81:84, ovšem následný Gajdošíkův koš definitivně potvrdil vítězství hostů.
Triga Eprin Brno - BC BVV ŽS Brno 83:86
(18:24, 33:51, 58:72)
střelci: Nachtigall 18, Machač 15, Kočvara 14 bodů a 11 doskoků, Skála 13, Vrubl 12, Hudeček 5, Majstorovič 4, Slezák 2 - Klimek 23, J.Svoboda 18 bodů a 12 doskoků, Pavlík 15, Hilšer 8, Gajdošík a Benda 7, Křemen 5, Wimmer 3
střelba za 3b.: 19/6:16/9
střelba za 2b.: 42/23:48/20
trestné hody: 26/19:27/19
doskoky: 24:35
osobní chyby: 27:20
5 osobních chyb: 38. Skála, 39. Majstorovič, 40. Nachtigall, 40. Vrubl
technická chyba: 38. Skála
rozhodčí: Zachara a Výborný