Sacramento našlo překvapivého přemožitele

New York - Největším překvapením nedělního programu v NBA je bezesporu porážka favorizovaného Sacramenta v Miami - ačkoli loňský finalista Západní konference i bez hvězd Webbera a Bibbyho dosud své soupeře "válcoval", na Floridě narazila kosa na kámen, resp. na výbornou obranu Miami Heat. Obhájci titulu L.A.Lakers dokázali vyhrát domácí drama s Portlandem, když opět zářil Kobe Bryant, který si na konto připsal další "triple-double" - 33 bodů, 14 doskoků a 12 asistencí!

Miami - Sacramento 88:78
Sacramento vyhrálo první 3 zápasy v průměru o 28 bodů! a tak bylo i bez Webbera a Bibbyho jasným favoritem - domácí však výbornou obranou nedovolili soupeři dostat sedo obvyklého rytmu a naopak na začátku poslední čtvrtiny dokázali najít síly k rozhodujícímu náporu, který překvapivě "táhli" mladíci Mike James a Rasual Butler. Šňůra 12:0 znamenala vedení 80:65, které hosté, střílející tentokrát jen 35%-ní úspěšností, nedokázali snížit na méně než konečných 10 bodů.
Střelci: E.Jones a M.Allen 15, C.Butler 13, B.Grant 10b. a 14d., Best 10 (M.James 8, R.Butler 6) - Clark 19, Divac 14b. a 10d., Jackson 10

L.A.Lakers - Portland 98:95 po prodl.
Kobe Bryant si v podstatě zopakoval vynikající výkon z minulého zápasu a opět dosáhl vysoce ceněného "triple-double"- za poslední čtvrtinu navíc nastřílel 15 bodů a v podstatě sám dotáhl osmibodový náskok hostů. Po většinu zápasu ho bránil Ruben Patterson, který s Lakers strávil nováčkovskou sezonu (1998/99) a po svém odchodu sám sebe označil za "Kobe-stoppera", t.j. za někoho, kdo Bryanta dokáže zastavit. Včera ale na Kobeho nestačil ani zdaleka, když od něj za poslední 4 minuty normální hrací doby inkasoval 8 bodů - 2 trestné hody 4 sekundy před klaksonem znamenaly vedení Lakers 85:83. Derek Anderson v poslední sekundě vyrovnal a i v prodloužení držel Portland až do konce ve hře - závěr ale patřil dvojici Bryant-George.
Střelci: K.Bryant 33 bodů, 14 doskoků a 12 asistencí!!, George 25, Shaw 14 (Horry 10d.) - D.Anderson 24, Stoudamire a R.Wallace 16, Patterson 15

Seattle - Utah 91:77
Hosté sehráli 4 těžké zápasy za 5 dní a na veteránech Maloneovi (39) a Stocktonovi (40) se to přece jen asi projevilo. karl Malone vůbec poprvé ve své dlouhé kariéře vyšel střelecky naprázdno, když za 15 odehraných minut minul všech svých 7 střeleckých pokusů, a ani John Stockton nebyl pro domácí velkou hrozbou (8 bodů, 5 asistencí). Seattle, který má po včerejšku bilanci 3/0, rozhodl o zápsae už v první čtvrtině (Payton 8 bodů), když ji uzavřel šňůrou 12:2. Po celý druhý poločas si domácí udržovali nejméně třináctibodové vedení.
Střelci: Payton 18, D.Mason 16, Radmanovič 15, Drobnjak a K.Anderson 10 - Kirilenko 17, Harpring 16, Padgett 10

L.A.Clippers - Detroit 74:72
Domácí moc chtěli konečně vyhrát, naopak Detroit nastupoval do zápasu jako dosud neporažený tým (navíc v přípravě vyhrál všech svých 8 zápasů!). Hosté vedli v druhé půli už o 14 bodů (po koši Richarda Hamiltona 52:38), ale náskok promarnili a za poslední 3 a půl minuty dokonce nedali ani bod. Mužem zápasu byl domácí pivotman Michael Olowokandi, který nasbíral 19 bodů a 20 doskoků.
Střelci: Olowokandi 19 bodů a 20 doskoků, Brand 17b. a 13d., A.Miller 10 - R.Hamilton 25, C.Robinson 13 (B.Wallace 16d., Billups 10d.)