Basketbalisté Nymburka při time outu.

Basketbalisté Nymburka při time outu. | foto: Jiří Šmíd, MF DNES

Oslabený Nymburk ve VTB lize basketbalistů hladce prohrál v Krasnodaru

• 0
Další výprava do Ruska za bodovým lupem nymburským basketbalistům nevyšla.Oslabený český mistr podlehl v mezinárodní VTB lize na palubovce Krasnodaru hladce 54:75 a ve skupině B je s bilancí čtyř vítězství sedmi porážek na sedmé příčce za hranicí postupu do play-off.

Český tým, který tak nenavázal na středeční výhru v Bilbau v Eurocupu, doplatil mimo jiné na velkou marodku. Trenér Ronen Ginzburg měl k dispozici pouze devět hráčů; chyběli zraněný Pomikálek, nemocný Pavkovič a Carter, který měl problémy s vízem do Ruska.

Navíc Rančíka stále limitují zdravotní problémy a nová posila Efevberha měl za sebou jediný trénink po příchodu do mužstva.

Přesto začal Nymburk solidně a v první čtvrtině držel s domácími krok. Jenže v druhé části se hostům přestalo dařit v útoku, během osmi minut dali jediný koš a Kubaň šňůrou 14:2 získala rozhodující náskok.

Nymburku se v třetí části povedlo stáhnout manko ze 17 bodů až na deset, o což se dvěma koši za sebou postaral Efevberha, ale Krasnodar náporem v závěru třetí a na začátku čtvrté části odskočil na 19 bodů a definitivně rozhodl o svém vítězství.

Efevberha ve svém prvním utkání za Nymburk ukázal potenciál a za 19 minut zaznamenal 11 bodů, i když úspěšnost střelby měl jen 30 procent. Byl nejlepším střelcem týmu spolu s Welschem, jenž si navíc připsal osm asistencí.

VTB liga basketbalistů

Skupina B

Lokomotiv Kubaň Krasnodar - ČEZ Basketball Nymburk 75:54 (18:17, 35:25, 56:41)
Nejvíce bodů:
Jasaitis 17, Kalnietis 13, Brown a Marič po 9 - Efevberha a Welsch po 11, Rančík 7. Fauly: 19:20. Trestné hody: 18/15 - 15/11. Trojky: 6:3.

Další utkání: Jenisej Krasnojarsk - CSKA Moskva 64:73, VEF Riga - Neptunas Klajpeda 94:89, Nižnij Novgorod - Minsk 2006 55:54.

9. Neptunas Klajpeda 11 1 10 842:973 12
10. Minsk 2006 11 0 11 735:922 11