New York v závěru zkolaboval

New York - Velmi blízko měli basketbalisté New York Knicks k výhře nad New Orleans Hornets - v normální hrací době jim zkazil radost Baron Davis, který si trojkou vynutil prodloužení, a v něm, přestože vedli už 91:87, předvedli dokonalý kolaps. Hosté z New Orleans ukončili zápas šňůrou 10:0 a odvážejí si z New Yorku výhru 97:91. Výhodu domácího prostředí nevyužilo ani favorizované Orlando, které proti L.A.Clippers sice nastřílelo 117 bodů, ale totálně selhalo v obraně a inkasovalo ještě o 3 víc. Posledním nedělním zápasem byl souboj Sacramenta s Atlantou - hosté se sice drželi statečně, ale "body" po výhře 105:97 nakonec zůstaly na Západním pobřeží.

New York - New Orleans 91:97 v prodl.
Hostující Hornets prodloužili svou vítěznou sérii na 4 utkání v řadě, ale tentokrát jim pomohlo i štěstí. New York po většinu utkání vedl (až o 14 bodů), ale hosté šňůrou 11:2 vyrovnávali na 77:77. Pak se blýskl proti svému bývalému týmu Lee Nailon a získal pro Knicks vedení 83:79, ale ani to nestačilo - Baron Davis trojkou 12 sekund před klaskonem vyrovnal na 83:83 a prodlužovalo se (domácí za čtvrtou čtvrtinu nastříleli jen 12 bodů!). V prodloužení opět začali lépe domácí, kteří vedli už 91:87, ale v tu chvíli přišla další veledůležitá trojka Davise a hosté ukončili zápas šňůrou 10:0. Davis nastřílel během prodloužení 5 bodů, náhradník Stacey Augmon ještě o bod více.
Střelci: Houston 27, Nailon 18, K.Thomas 14b. a 16d., S.Anderson 14 (Weatherspoon 11d.) - B.Davis 24, P.J.Brown 16b. a 11d., Mashburn 15b., 10d, a 9as., Wesley 13, Augmon 11

Orlando - L.A.Clippers 117:120
Clippers letos "venku" ještě nevyhráli a rozhodně se nečekalo, že to poprvé bude právě v Orlandu. Magic jsou totiž ve formě a v posledních 6 zápasech vždy nastříleli přes 100 bodů - tentokrát ale selhali v obraně. Celá základní pětka hostů nastřílela 16 bodů a více, v čele s Andre Millerem (letní posila z Clevelandu), autorem 29 bodů. Ve vyrovnaném utkání Orlandu nepomohlo ani 8 bodů v řadě od Darrella Armstronga, po nichž 3 minuty před koncem vedlo už 113:106. Hosté odpověděli šňůrou 11:2 a Keyon Doolin poslal 22 sekund před koncem hosty do vedení (115:117). Domácí Pat Garrity pak po oddechovém čase nezvolil dobrou pozici k trojkovému pokusu a Clippers uhájili cenné vítězství.
Střelci: McGrady 32, G.Hill 29, M.Miller 18, Armstrong 14, Garrity 13 - A.Miller 29, Olowokandi 21b. a 10d., Piatkowski 21, Maggette 19, Brabd 16b. a 12d.

Sacramento - Atlanta 105:97
Jeden z velkých favoritů soutěže se sice nedávno trápil na "turné" po palubovkách soupeřů (3 prohry v řadě), ale v domácím prostředí zůstává i po včerejším utkání suverénní - a to přesto, že Atlanta hraje díky Glennu Robinsonovi a uzdravenému Theo Ratliffovi o třídu lépe než vloni. Hosté ještě na začátku poslední čtvrtiny snižovali na 79:77, ale v tu chvíli přišel rozhodující nápor domácích (šňůra 12:2), na kterém se čtyřmi body shodně podíleli Hedo Turkoglu a Doug Christie - ten za druhou půli nastřílel všech svých 19 bodů (11 ve čtvrté čtvrtině) a ještě přidal 8 doskoků a 7 asistencí. "Ve druhé půli hral fantasticky," pochválil svého svěřence kouč Adelman. "Byl prostě všude."
Střelci: Webber 27, B.Jackson 23, Christie 19, Stojakovič 17, Divac 9b. a 10d. - Abdur-Rahim 32, G.Robinson 15, Glover 13, Ratliff 12b. a 13d., Terry 9b. a 10as.