PŘI STŘELBĚ. Seimone Augustusová z Minnesoty míří na koš Atlanty, brání ji

PŘI STŘELBĚ. Seimone Augustusová z Minnesoty míří na koš Atlanty, brání ji Erika de Souzaová. | foto: Reuters

Fanoušci WNBA si užili velkou přestřelku, Minnesota zvýšila vedení

• 0
Druhý zápas letošního finále basketbalové WNBA se změnil ve velkou přestřelku mezi domácí Seimone Augustusovou z Minnesoty a hostující Angel McCoughtryovou. Ta svou soupeřku nakonec přestřílela, ale z vítězství se radují Lynx.

Finále WNBA, 2.zápas:

Minnesota Lynx - Atlanta Dream 101:95 (stav série 2:0)
(22:28, 28:30, 19:16, 32:21)

Hostující střelecká hvězda Angel McCoughtryová překonala svůj vlastní finálový rekord, když do koše Lynx nasázela 38 bodů, a její tým opět vedl až dvouciferným rozdílem. Závěr ale patřil stejně jako v nedělním prvním utkání finále domácím Lynx.

Ty střelecky táhla rozehrávačka Seimone Augustusová, která nakonec zaostala za McCoughtryovou jen o dva body a vylepšila si osobní rekord na 36 bodů. Domácí sice prohráli první půli po velké přestřelce 50:58 (McCoughtryová 24 bodů), ale ve druhé půli se výrazně zlepšili v obraně a v závěru svého soupeře udolali.

V polovině poslední čtvrtiny sice ještě prohrávali 81:85, ale pak se nadechli k drtivé šňůře 16:2, která definitivně rozhodla. Série se tak stěhuje do Atlanty za stavu 2:0 na zápasy a Lynx můžou o svém titulu rozhodnout už v pátečním třetím utkání.

Atlantě pomohl návrat brazilské pivotky Ericy de Souzaové z olympijské kvalifikace a díky ní se domácím vyrovnala v doskakování, obzvlášť když si veteránka Lynx Taj McWilliams-Franklinová nešťastně zranila koleno.

V závěru ale rozhodla větší bojovnost a vůle po vítězství Lynx, které se opět mohly spolehnout na dirigentskou taktovku a důležité body Lindsay Whalenové (13 bodů), navíc se 13 body blýskla náhradnice Jessica Adairová.

Za hosty nastřílela Lindsey Hardingová 16 bodů, Iziane Castro Marquesová přidala tentokrát v roli náhradnice 13 bodů. McCoughtryová trefila v první půli 8 z 9 střel z pole, ale ve druhé půli už měl střelbu jen 2/13.