Jan Veselý z Fenerbahce dopichuje míč do koše CSKA Moskva

Jan Veselý z Fenerbahce dopichuje míč do koše CSKA Moskva | foto: Euroleague.net

Fenerbahce poprvé padlo, Zenitu Petrohrad kontumovali dva zápasy

• 0
Basketbalisté Fenerbahce Istanbul poprvé v nové sezoně Euroligy prohráli. Ve třetím kole ani 11 bodů a sedm doskoků Jana Veselého neodvrátilo domácí porážku tureckého týmu s CSKA Moskva 77:78 po prodloužení.

Veselý mohl zápas rozhodnout v závěru čtvrté čtvrtiny, jeho střela sekundu před koncem za stavu 69:69 však v koši neskončila. V prodloužení pak dali o bod více hosté z Ruska.

Se sedmi doskoky byl Veselý nejlepším podkošovým hráčem Fenerbahce. Dvouciferný střelecký součet zaznamenal český reprezentant i v minulém kole, tehdy dal v derby s Anadolu Efes 13 bodů.

Zenit Petrohrad si připsal dvě kontumační porážky 0:20. Disciplinární komise ho potrestala za to, že do úterního zápasu na hřišti Baskonie Vitoria ani čtvrtečního duelu proti Valencii nebyl ruský klub schopen postavit potřebný počet hráčů. V petrohradském týmu řádí koronavirus, kterým se nakazilo osm hráčů i trenér Xavier Pascual.

Proto Zenit nedal dohromady ani osmičku basketbalistů, kteří by mohli v 3. a 4. kole soutěže nastoupit. Zástupci Petrohradu doufali v odložení zápasů, ale marně. „Chtěli jsme hrát, ale v šesti to nejde. Samozřejmě můžeme zkusit najít někoho na ulici, nebo postavit dorostence, ale mám za to, že na to nemáme právo,“ řekl generální ředitel Zenitu Alexandr Cerkovnyj serveru Sport-Express.

Petrohrad má nyní vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek. V úvodních dvou zápasech zdolal Anadolu Efes Istanbul a Barcelonu.

Euroliga basketbalistů

3. kolo

Fenerbahce Istanbul - CSKA Moskva 77:78 po prodl. (za domácí Veselý 11 bodů, 7 doskoků, 2 asistence)
Olympiakos Pireus - Olimpia Milán 86:75
Maccabi Tel Aviv - Bayern Mnichov 82:85
Real Madrid - Chimki Moskevská oblast 94:85
Crvena zvezda Bělehrad - Žalgiris Kaunas 69:75
Alba Berlín - Anadolu Efes Istanbul 72:93
Valencie BC - FC Barcelona 66:71
Baskonia Vitoria - Zenit Petrohrad 20:0 kontumováno