Brněnské mistryně zahájily výhrou

• 3
Brno - Basketbalistky mistrovského Gambrinusu Brno vstoupily do domácí ligové sezony vysokým vítězstvím 112:54 nad Hradcem Králové. Favorizované Brňanky diktovaly od začátku zápasu vysoké tempo a pohyblivostí v obraně nutily soupeřky k chybám, po kterých zakládaly rychlé protiútoky.

Gambrinus Brno - Hradec Králové 112:54 (33:17, 68:28, 88:38)
Hradec se dostával s obtížemi do střeleckých pozic a v poločase už prohrával s obhájkyněmi titulu o čtyřicet bodů.

Brňanky nadále náskok zvyšovaly, střelecky vynikala zejména Žirková, která dala 29 bodů a zaznamenala pět úspěšných trojek. Naopak se zatím koncovka nedařila americké posile Whitmoreové.

V závěru už Brňanky polevily v defenzivě a Hradec částečně přibrzdil narůst rozdílu ve skóre.

Nejvíce bodů:
Žirková 29, Kulichová 17, Béresová 14, Stehlíková 13 - Křížová 12, Steffanová 9, Věchtová 7. Rozhodčí: Kapl, Válek. Trestné hody: 23/16 - 18/14. Fauly: 16:22. Trojky: 8:4. Diváci: 300. Nejlepší hráčka: Žirková.

Ústí nad Labem - Sparta Praha 40:105 (6:29, 13:50, 24:74)
Ústecký nováček vstoupil do nejvyšší soutěže debaklem. Sparťanky dominovaly ve všech herních činnostech a uplatnily zejména výškovou převahu pod oběma koši a lepší střelbu.

První koš daly ústecké amatérky za stavu 0:10, Pražanky potkal herní výpadek pouze na začátku druhé čtvrtiny, kdy nedaly tři minuty koš. Ve 27. minutě už Sparta vedla o 50 bodů, v závěru se navíc domácím vyfaulovala nejlepší hráčka, teprve šestnáctiletá Gabriela Medunová.

Nejvíce bodů: Medunová 13, Zikánová 9, Nováčková 6 - Loudenová 23, Váchová 15, Kohoutová 13, Sýkorová 11, Novotná 10. Rozhodčí: Kittlerová, Šikner. Trestné hody: 14/10 - 27/23. Fauly: 18:15. Trojky: 2:8. Diváci: 100. Nejlepší hráčka: Loudenová.

Strakonice - Karlovy Vary 83:90 (25:26, 42:49, 61:70)
V první čtvrtině se soupeři přetahovali o vedení, než je v úvodu druhé části naposledy strhla na stranu Karlových Varů Magerčiaková. Následná devítibodová šňůra dodala Západočeškám klid, z kterého je nevyvedl ani nápor domácích.

Zvrat ale hostující tým nepřipustil, Američanka Wallaceová v důležité poslední sekundě třetí čtvrtiny dala koš s faulem a proměnila i trestný hod na 49:42. Jihočešky ještě jednou snížily na rozdíl šesti bodů, ale soupeř si vítězství pohlídal.

Nejvíce bodů: Urbanová 23, Černyjová 16, Drachovská 14, Stejskalová 12 - Magerčiaková a Vodrážková po 17, Wallaceová 16, Dlouhá 13, Kučerová 11. Rozhodčí: Hošek, Milata. Trestné hody: 32/23 - 26/19. Fauly: 25:23. Trojky: 4:3. Diváci: 250. Nejlepší hráčka: Urbanová.

USK Praha - Slovanka Tábor 85:34 (25:10, 39:22, 62:26)
Domácí tým si už v první čtvrtině zajistil dostatečný náskok, který přes výpadek ve druhé čtvrtině neustále zvyšoval. Jihočešky se vzepjaly ve druhé části, kterou prohrály jen o dva body. V té další ale nastřílely jen čtyři, vysoké tempo účastníka Evropské ligy neudržely a vysoko prohrály.

Nejvíce bodů: Mokrošová 14, Elhotová 12, Burseová 11, Le Dréanová, Pecková a Godenová po 10 - Kuthanová 12, Kubařová 8, Vorlová a Pospíšilová po 4. Rozhodčí: Kurz, Jedlička. Trestné hody: 22/13 - 14/12. Fauly: 18:21. Trojky: 2:0. Diváci: 220. Nejlepší hráčka: Le Dréanová.