Basketbalistky na ME podlehly Maďarkám

Vannes - První prohru zaznamenaly na mistrovství Evropy hráček do 20 let ve Francii české basketbalové reprezentantky. Po výhrách nad Chorvatskem a Španělskem nestačily na výběr Maďarska. Po prodloužení s ním prohrály 57:66, v normální hrací době skončilo utkání 54:54. Do čela skupiny B se tak dostaly Polky, které v neděli porazily Španělsko.

Úvodní půlhodina se odehrála v režii českých basketbalistek, které převyšovaly soupeřky přesnější koncovkou i rychlejší kombinační souhrou. Díky převaze vedly 44:32.

Poslední čtvrtina a prodloužení však obhájkyním titulu vůbec nevyšly. V závěru české hráčky střelecky propadly a nastavení prohrály 3:12. Přitom po půlhodině hry ještě vedly dvanáctibodovým rozdílem 44:32.

V pondělí mají týmy volno, den nato se svěřenkyně Jiřího Růžičky střetnou s Belgií.

Výsledky - skupina B:
Maďarsko - ČR 66:57 po prodl. (17:21, 23:30, 32:44, 54:54)
Nejvíce bodů: Vajdová 14, Budjdosóvá 10, Füreszová 10 - Větrovcová 15, Johnová 14, Musilová 11. Fauly: 20:22. Trestné hody: 16/12 - 15/9. Trojky: 2:4.
Polsko - Španělsko 71:54, Chorvatsko - Belgie 81:73.