VIDEO: Recidivista osahával ženy v centru Ostravy, oběti policie hledá

  • 5
Jednapadesátiletý muž v prosinci obtěžoval nejméně tři ženy v ulicích Ostravy. Jeho chování zachytily kamery, oběti se ale zatím vyšetřovatelům nepřihlásily. Policie je hledá.

Chování muže 8. prosince zaznamenal kamerový systém Městské policie v Ostravě. Jak vyplývá ze zveřejněných záběrů, dotyčný vždy přistoupil k ženám a adresoval jim dotyky, o které zjevně nestály.

Když mu obtěžované dámy kladly odpor, neskrýval frustraci a jednu z žen dokonce nakopl. 

Osahávání trvalo vždy jen pár vteřin. Snad proto těmto mravnostním deliktům napadené nepřikládaly takovou váhu, aby navštívily služebnu policie. 

Strážníci ovšem záběry vyhodnotili jinak a případ začali řešit. „Muže ztotožnili a včetně kamerového záznamu předali mužům zákona k dalšímu prověření,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Vyšetřovatelé zjistili, že se jedná o jim známého recidivistu ve věku 51 let z Ostravy. Ani po měsíci od incidentu se ale nepodařilo ztotožnit napadené ženy. Není přitom vyloučeno, že obětí může být víc. 

Policisté proto žádají veřejnost o pomoc při identifikaci žen. „Především žádáme samotné ženy, aby se obrátily na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu. Jakákoli informace by mohla přispět k objasnění tohoto skutku,“ dodala Michalíková.


Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.