Pořadatelé ZOH: Trať sjezdu je v pořádku!

Sestriere - Ve středisku Sestriere bude jedna ze tří olympijských vesnic. Na zdejších svazích budou závodit sjezdoví lyžaři. | foto: Profimedia.cz

13 2006
Turín - "Trať pro olympijský sjezd je v pořádku," tvrdí pořadatelé olympijských her v Turíně a rozhořčeně odmítají kritiku příprav trati, kterou jim adresovali zástupci Mezinárodní lyžařské federace FIS. Podle organizačního výboru postupují práce v Sestriere podle plánu.

Královská disciplína, která je na programu 12. února, prý není ani v nejmenším ohrožena.

Kontroloři FIS, kteří na místě provedli inspekci 7. ledna, přitom v oficiálním prohlášení označili situaci za kritickou. V horní části sjezdovky podle nich chybí dostatečná vrstva sněhu a ideální prý nejsou ani bezpečnostní opatření.

Organizátoři ale tvrdí, že od inspekce se stav trati výrazně zlepšil. Podařilo se prý vyrobit dostatek umělého sněhu a na sjezdovce už leží 90 procent potřebné pokrývky, o což se postarala více než stovka dobrovolníků a vojáků. Práce údajně pokročily i na zabezpečení lanovek.

Oficiální trénink začne podle organizátorů podle plánu 9. února. Poslední sjezd na trati v Sestriere vyhrál v březnu 2004 Američan Daron Rahlves. 

Autor:

Další z rubriky

V Turíně mi nic nechybělo, tvrdí Jágr

Česko - Švédsko, Jágr

New York, Praha Chybělo Jaromíru Jágrovi na olympiádě v Turíně zázemí a nerozuměl si s koučem, jak psaly americké...

Zápas se Švédskem? To měl Hnilička zlost


Liberec Zvláštní olympiádu prožil liberecký hokejový brankář Milan Hnilička. Do Turína odjížděl jako druhý...

Prezident Novotné negratuloval. Zatím


Benátky nad Jizerou Je noc ze soboty na neděli, zimní svátek sportovců v Turíně končí. Na dívčím pokoji v olympijské...

Najdete na iDNES.cz