Středa 22. ledna 2020, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Bauerovi došly síly, přesto byl spokojen

26 2006
Pragelato - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - "Chtěl jsem být do desítky, ale na téhle trati stačí málo a všechno je jinak," konstatoval po olympijském závodě na 50 kilometrů volnou technikou český běžec na lyžích Lukáš Bauer. Stříbrný medailista z klasické patnáctky nakonec doběhl jako šestnáctý.

"První čtyři desetikilometrové okruhy se mi jely naprosto super, schovával jsem se uvnitř balíku a snažil se co nejvíc šetřit síly," popisoval svou taktiku. "Když se za to ale v konci čtvrtého kola vzalo, začal jsem cítit, že to dnes až tak super není," přiznal vítěz tří závodů Světového poháru.

V závěrečném okruhu už podle svých slov pociťoval nastřádanou námahu z náročného olympijského programu. "Už jsem byl trošku, jak se říká, "na gumě" a nestíhal jsem zachytávat nástupy soupeřů. Zatímco v prvních čtyřech kolech mi jely lyže výborně, v tom posledním už o dost hůř. Během závodu mě zbrzdily i dva pády, ale podstatné dnes bylo, že mi došly síly," nehledal výmluvy.

S konečným šestnáctým místem byl nakonec vcelku spokojen. "Ale je pravda, že kdybych neměl to stříbro z patnáctky, určitě by mi to nestačilo," přiznal osmadvacetiletý běžec.

Už se nemůže dočkat, až vyrazí z dějiště her domů. "Ta medaile to trošku zkresluje, ale tuhle olympiádu řadím po organizační stránce na poslední místo ze všech tří, které jsem absolvoval," pustil se do kritiky pořadatelů.

"Dostalo mě, když v době oficiálního tréninku byly tratě uzavřené a já musel přelézat plot a hádat se s policajtama, abych se vůbec dostal na stadion," ještě dnes kroutí při vzpomínce hlavou.

Před příští sezonou zvažuje intenzivnější spolupráci s německým běžcem Renem Sommerdfeldem. Oba bydlí nedaleko od sebe. Bauer v Božím Daru, německý reprezentant v blízkém Oberwiesenthalu. 

"Bavili jsme se o tom už někdy v listopadu, je to ale pořád ve fázi úvah," říká Lukáš Bauer. "Ta inciativa vzešla od nás dvou, ne od trenérů."

  • Nejčtenější
Premium

Ve jménu olympiády! Čínská ofenziva před hrami v Pekingu nezná hranice

Chvíli stojí na střelnici a pozorují své svěřence při práci s malorážkou. Pak nazují lyže a jedou komandovat skvadru...

Česko má první medaile na ZOH mládeže z hokeje tři na tři

Čeští sportovci získali na zimních olympijských hrách mládeže v Lausanne první medaile v hokeji tři na tři, kde...

V Tokiu už jsou obří olympijské kruhy, za týden začne odpočítávání

Do Tokia dorazily obří olympijské kruhy. Budou postaveny v zálivu, u nějž leží řada olympijských sportovišť. Za týden u...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

  • Další z rubriky

V Turíně mi nic nechybělo, tvrdí Jágr

Chybělo Jaromíru Jágrovi na olympiádě v Turíně zázemí a nerozuměl si s koučem, jak psaly americké noviny? "Ne. Mluvím o...

Zápas se Švédskem? To měl Hnilička zlost

Zvláštní olympiádu prožil liberecký hokejový brankář Milan Hnilička. Do Turína odjížděl jako druhý náhradník, nakonec...

Čechy bral hokej, hry nezajímaly Američany

Americká televizní společnost NBC zaplatila za vysílání zimních olympijských her 16,5 miliardy korun, přesto diváky na...

Švédové při oslavách porušili olympijská pravidla

Švédští hokejisté při oslavách zlatých medailí porušili olympijská pravidla. Při triumfálním návratu do Stockholmu...

Najdete na iDNES.cz