Veslaři budou bojovat o nominaci

7 2000
P r a h a - Pět českých veslařských posádek bude od pondělí do středy bojovat v Lucernu o dodatečnou nominaci na olympijské hry v Sydney. K jistotě postupu na vrcholnou akci této sezony musejí všichni uchazeči skončit nejhůře druzí, jiné umístění znamená, že se s vidinou účasti v Austrálii rozloučí. Zatím jediným českých reprezentantem, který si start v Sydney již zajistil, je skifař Václav Chalupa.

Největší šance jsou dávány dvojskifu lehkých vah Michal Vabroušek, Václav Maleček, který v úvodním závodě Světového poháru v Mnichově obsadil čtvrté místo. V redukovaném pořadí nenominovaných lodí však byl druhý. "Podle výsledků i vývoje sezony mají největší šanci, ale v Lucernu se sejde mimořádná konkurence," připomněl reprezentační trenér Přemysl Panuška. Největšími soupeři Čechů by měli být Poláci, Dánové a Irové. Solidní vyhlídky má i klasický dvojskif Tomáš Karas, Michal Cígler a dvojka bez kormidelníka Petr Imre, Adam Michálek, která skončila ve druhém závodu Světového poháru ve Vídni sedmá.

"Mezi dvojskify je sedm lodí, které se o dvě místa ucházejí. Při supervýkonu by se to mohlo podařit nám. Dvojka bez zajela ve Vídni dobře, ale konkurence bude také silná," uvedl Panuška. Úspěch ženského dvojskifu či čtyřky bez kormidelníka je podle Panušky možné jen při jejich mimořádném výkonu. "Byla by to obrovská klika. Například ženský dvojskif se ale hodně  zlepšil," řekl trenér.

Přestože od pátku ve Švýcarsku vyvrcholí Světový pohár, celá výprava odcestuje ve středu zpět do Prahy. "Den volna, který by posádky měly, by stejně nestačil. Po olympijské kvalifikaci budou všichni unavení, tak jsme se rozhodli, že se vrátíme," dodal Panuška. Ve třetím závodě seriálu se tak představí pouze Chalupa, skifařka lehkých vah Pavlína Křtěnová a dvojskif Václav Vochoska, David Kopřiva.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Najdete na iDNES.cz