Zlatý Krpálek a další olympionici dorazili mezi fanoušky na Lipno

16 2016
V Praze dosedli na letiště. Hned přestoupili do tří vrtulníků a vyrazili na Lipno. A před devátou hodinou je vítalo několik stovek fanoušků na louce kousek od přehrady. Do Olympijského parku Rio Lipno v úterý dorazily tři desítky sportovců, včetně zlatého medailisty Lukáše Krpálka, bronzového kajakáře Jiřího Prskavce a majitele stejného kovu Ondřeje Synka.

„Ještě se trošku předklonit, usmát se a moc děkuju,“ prosila žena o fotku při nasedání do auta zlatého judistu Lukáše Krpálka, aby se vyfotil s její dcerou.

Už po osmé hodině na sportovce čekali fanoušci v Lipně nad Vltavou. A když dosedly dva vojenské vrtulníku na loukou a posléze se k nim přidal třetí menší policejní, tak se s nimi šli sportovci, kteří dorazili do lipenského parku přivítat. Posléze je pořadatelé z Českého olympijského výboru naložili do připravených aut a odvezli do hotelu, aby si odpočinuli.

Kdo čekal ztrhané tváře po dlouhé cestě z Ria, byl na omylu. Celá výprava rozdávala úsměvy na všechny strany.

Do Olympijského parku na Lipně dorazili i bronzový skifař Ondřej Synek.
Čeští olympionici, kteří se již vrátili z Ria, přijíždějí do Olympijského parku...

Pohybovat se po olympijském parku u Lipna začnou sportovci po půl jedné odpoledne. Od půl třetí pak navštíví jednotlivá stanoviště v parku i v dalších obcích kolem Lipna. Třeba bronzový kajakář Jiří Prskavec zamíří do centra vodního slalomu v Loučovicích. Skifař Ondřej Synek zase bude ve sportovním centru v Přední Výtoni a Mirka Knapková Topinková pojede do Loučovic do centra atletických disciplín.

Videochat s úspěšnými olympioniky

Živé rozhovory od 12.30 do 18.00 z olympijského parku na Lipně

Úspěšní sportovci z her v Rio de Janeiru budou hosty živého studia iDNES.cz, které se v úterý 16. srpna bude vysílat z olympijského parku na Lipně. Postupně se před kamerami vystřídají Ondřej Synek (od 12.30), Jiří Prskavec (od 15.50) a Lukáš Krpálek (od 17.20, všechny časy jsou orientační). Všem hostům budete moci položit otázku, oni na dotazy v přímém přenosu odpoví.

„Lukáš Krpálek bude k zastižení všude možně po olympijském parku,“ dodává mluvčí Českého olympijského výboru Marek Brodský na adresu nejúspěšnějšího českého sportovce.

Celkem se na Lipně představí 32 českých olympioniků. Přiletí i tenistka Andrea Hlaváčková, a to i přes své zranění v obličeji, které utrpěla v semifinále olympijského turnaje ve čtyřhře.

V pingpongové aréně mohou lidé potkat stolní tenisty, u bazénu zase plavce a ve sportovní hale budou střelci, šermíři nebo judista Petřikov. Celý program olympioniků vyvrcholí v 16.30 hodin na hlavním pódiu v Lipně nad Vltavou, kde bude připravena beseda s fanoušky. „Publikem budou chodit spíkři s mikrofonem a návštěvníci budou moct položit své dotazy všem sportovcům,“ dodává Brodský.

Nejčtenější

Pořadatelé OH 2020 se vedle vedra chystají i na tajfun a liják

Piktogramy, které budou provázet olympijskými hrami v Tokiu 2020.

Pořadatelé olympijských her 2020, které odstartují za rok a týden v Tokiu, se připravují nejen na...

Další z rubriky

MOV zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci

Ilustrační snímek

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci, kteří jsou...

KOMENTÁŘ: Říše lži lamentuje: Svět lže. A vnější nepřítel se jí hodí

Richard McLaren hovoří o ruském dopingu.

Neopodstatněná urážka. Do očí bijící hulvátství. Nepodložená obvinění z McLarenovy zprávy by...

Je to vzkaz, že dopovat se nevyplácí, říká čekatel na olympijský bronz

Zápasník Marek Švec skončil v olympijské soutěži do 96 kg těsně bez medaile.

Je to už víc než osm let, co po prohraném souboji o bronz na letní olympiádě v Pekingu zůstal...

Najdete na iDNES.cz