Doporučujeme

Francouzská boxerka Estelle Mosselyová se laská se zlatou medailí za triumf v...

Francouzská boxerka Estelle Mosselyová se laská se zlatou medailí za triumf v kategorii do 60 kg. | foto: AP

Boxerka Mosselyová oslavila narozeniny olympijským zlatem

• 0
Francouzská boxerka Estelle Mosselyová oslavila 24. narozeniny ziskem olympijského zlata v Riu de Janeiro. Ve finále kategorie do 60 kg zdolala podle rozhodnutí sudích 2:1 Číňanku Jin Ťün-chua. Bronz vybojovaly Mira Potkonenová z Finska a Ruska Anastasia Beljakovová.

Mosselyové navíc udělal radost i její přítel Tony Yoka, který se probojoval do finále v nejvyšší kategorii přes 91 kg. Číňanka se musela spokojit se stříbrem, ale pro svou zemi získala na letošních hrách první medaili v boxu.

„To je ale krásný dáreček k narozeninám,“ uvedla Mosselyová. Když byla vyhlášena vítězkou, její snoubenec Yoka vběhl i přes snahy pořadatelů k ringu a objali se. „Je to takový bonus, že máme stejnou vášeň, máme stejný denní program. Trénujeme společně a podporujeme se navzájem,“ řekla Francouzka.

Rozhodování bylo těsné, jeden z rozhodčích přisoudil vítězství 39:37 Mosselyové, druhý rozhodl stejným poměrem opačně. Poslední rozhodčí z Portorika vyhodnotil duel jako remízu 38:38, měl tak rozhodující slovo a přiklonil se k Mosselyové.

Výsledky OH v Riu de Janeiro

Box

Ženy - do 60 kg: Finále: Mosselyová (Fr.) - Jin Ťün-chua (Čína) 2:1.

Konečné pořadí: 1. Mosselyová, 2. Jin Ťün-chua, 3. Beljakovová (Rus.) a Potkonenová (Fin.), 5. Testaová (It.), Aleksejevnová (Ázerb.), Mayerová (USA) a Taylorová (Ir.).

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.