Dům číslo 12. Zatím staveniště

3 2005
Praha - Až se čeští hokejisté poženou v únoru za olympijským úspěchem, bude tahle adresa slavná. Olympijská vesnice. Dům číslo 12. Turín. Právě tady bude bydlet český hokejový tým, Jágrova parta. Na plánku to vypadá malebně. Budova stojí vedle parku.

Dost blízko, v domě číslo 14 přímo za alejí, mají bydlet i čeští rychlobruslaři a krasobruslaři. Jenže zatímco předpoklady architektů jsou šálivé, současnost má do idylky daleko. Zatím.

"Turín? To je staveniště," připouští reprezentační manažer Zbyněk Kusý. "Jsme z toho trochu nervózní, Italové mají ještě dost práce, ale snad se to všechno stihne."

Do Turína Kusý chystá ještě jednu inspekční cestu, nejspíš začátkem února. "Nemá smysl tam jezdit dřív. Potřebujeme vědět, jak to tam Italové budou mít nachystané těsně před začátkem."

Už teď je jasné, že to nebude žádný přepych. Luxusní hotely? Kdeže.
Spíš studentské koleje.

"Podmínky budou jiné než třeba při mistrovství světa. Bude to určitě skromnější," popisuje svazový sekretář Martin Urban. "Co jsem ale slyšel, nikdo s tím nemá problém. Ani Kanada."

Češi už ve spolupráci s olympijským výborem pracují na zútulnění svého nového domova. Lékař Ziegelbauer dostal seznam hráčů, pro které je třeba zajistit prodloužené postele.

Do pokojů budou dodány televize, na každém patře budou tři počítače a také přípojky na notebooky.

Na pokojích u masérů se instalují velké plazmové obrazovky. Pro obveselení se na DVD povezou starší české komedie, elektrické šipky, ale taky třeba Člověče, nezlob se.

"Ne že by kluci byli do téhle hry nějací maniaci, ale musí mít přece připravenou nějakou zábavu. Ve vesnici budou dlouho zavření. Čím déle, tím lépe," říká odlehčeně Urban.

NHL se kvůli olympiádě zastaví na 15 dnů. Ale v případě, že tým během cesty do finále vypadne, musí hráči už druhý den po prohraném zápase cestovat zpět do Ameriky.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Přerazte jí nohu tyčí! Čtvrt století od skandálu „Kráska a zvíře na ledě“

PAMÁTNÁ FOTOGRAFIE. Tonya Hardingová (vlevo) a Nancy Kerriganová a jejich...

Dle mnohých šlo o největší skandál olympijské historie. Jak se zbavit konkurentky? Objednat si na...

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na iDNES.cz