OH

Doporučujeme

Radek Štěpánek vypadl s Rusem Nikolajem Davyděnkem, v dohrávce prohrál 4:6,

Radek Štěpánek vypadl s Rusem Nikolajem Davyděnkem, v dohrávce prohrál 4:6, 3:6. (30. července 2012) | foto: Michal Růžička, MAFRA

Štěpánek se těší na Hradeckou. V mixu narazí na Murrayho s Robsonovou

  • 14
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Radek Štěpánek má "novou holku". Místo Petry Kvitové, kterou trápí drobné zranění, se vedle něj postaví k olympijskému mixu Lucie Hradecká. "Těším se na novou parťačku," řekl tenista, jehož skutečnou partnerkou je další žena z oboru, Nicole Vaidišová. V prvním kole se Štěpánek s Hradeckou postaví domácímu páru Andy Murray, Laura Robsonová.

Štěpánek měl původně nastoupit do smíšené čtyřhry s Kvitovou, nejlepší českou singlistkou. Jenže ta má problém s břišním svalem a šetří se na dvouhru, v níž zůstala jedinou zástupkyní českého tenisu.

Těsně před uzávěrkou přihlášek do mixu se tak rozhodlo o tom, že místo Kvitové bude po boku českého tenisty bojovat Hradecká. "Dozvěděl jsem se to v pondělí večer. Po deváté mi přišla od Petry textovka, do jedenácti byla uzávěrka přihlášek, takže to bylo na poslední chvíli," popisoval Štěpánek.

Volbu Kvitové soustředit se na dvouhru chápe. "Bylo to její rozhodnutí nehrát a doufám, že bude v pořádku na singla," okomentoval to s tím, že se původní deblovou partnerku rozhodně nesnažil přemlouvat.

Hradecká má navíc se čtyřhrou podstatně větší zkušenosti než Kvitová - spolu s Andreou Hlaváčkovou v ní vyhrála loňské Roland Garros a na letošním Wimbledonu se s českou kolegyní dostala do finále. S Hlaváčkovou hraje debla žen i teď na olympijském turnaji.

"Lucka má za sebou dvě grandslamová finále, zkušenosti má obrovské. Skvěle servíruje, což je tady na trávě důležité. Myslím, že může spoustu kluků potrápit od základní čáry, protože hraje velmi agresivně. Budeme se snažit využít kombinaci našich stylů," plánoval Štěpánek, jenž spolu s Tomášem Berdychem postoupil do druhého kola čtyřhry mužů.

Los mixu

Podívejte se na rozlosování olympijského turnaje ve smíšené čtyřhře.

"Oba jsme si chtěli spravit chuť po dvouhrách. Otázka motivace nebyla potřeba, šli jsme do toho pozitivně. Jsme tu proto, abychom se dostali co nejdál," naznačil Štěpánek, že má chuť pokračovat v turnaji i poté, co ho ve dvouhře vyřadil ruský soupeř Nikolaj Davyděnko.

Do prvního kola mixu s Hradeckou má podle plánu nastoupit ve středu jako poslední na kurtu číslo 18. "Těším se na novou parťačku. Budeme tvrdě bojovat!"

Na úvod smíšené čtyřhry však čeká na českou dvojici tvrdý oříšek. Na druhé straně kurtu totiž bude silná dvojice. Světovou čtyřku a domácího miláčka Andy Murrayho doplní nadějná Laura Robsonová, která v olympijské dvouhře vyřadila Lucii Šafářovou.

Do mixu stejně jako Kvitová nenastoupí ani americká hvězda Serena Williamsová, která na letošním Wimbledonu ovládla dvouhru a spolu se sestrou Venus i čtyřhru.