Češka si na zahájení olympiády zahrála vedle Beana a McCartneyho

28 2012
Londýn (od zpravodaje iDNES.cz) - Slavnostní zahájení londýnské olympiády v čistě britské režii? Ani náhodou. Za kanálem La Manche to ani dost dobře nejde. Londýn je městem desítek národností, a tak se klidně mohlo stát, že si při úvodním ceremoniálu zahrála po boku slavných hvězd česká dívka, Michala Syeda-Dobiášová.

"Jsem nesmírně hrdá, že se mohu považovat za Londýňanku," říká 32letá Míša, která v britské metropoli žije už 12 let. "Byla jsem součástí něčeho výjimečného a bylo mi velkou ctí pracovat pod taktovkou báječného režiséra večerního programu, Dannyho Boylea."

Michala pochází z jižních Čech. Pak se přestěhovala do Plzně, kde vystudovala jazykové gymnázium a po něm se vydala za studiem do Londýna. Práva vystudovala na South Bank University a BPP University College a po škole začala pracovat pro místního regulátora bankovního trhu.

"Tady, v Londýně, jsem se zároveň seznámila s mužem mého života," líčí své osudy sympatická právnička. "Národností je můj manžel Pákistánec, tátu má Inda a teta je Íránka, takže se z nás stal v srdci Velké Británie multikulturní manželský pár. Typický Londýn!" směje se Míša.

Zahrát si v největším představení desetiletí byl původně jen bláznivý nápad. "Od dětství jsem dělala gymnastiku," pokračuje Michala. "Dnes dělám aktivně aerobik, ve volném čase jsem i cvičitelka. Vyhecoval mě manžel. Říkal, že když pořád někde hopsám, tak ať zkusím konkurz na olympijský ceremoniál. A ono to vyšlo!"

Míša se tak stala součástí megapředstavení, kde si zahrály takové osobnosti jako Mr. Bean, Paul McCartney nebo královna Alžběta, která olympijské hry v pátek večer zahájila. "Na to nikdy nezapomenu," říká dojatě londýnská Češka. "Všichni jsme představení připravovali s nadšením, navíc zcela dobrovolně, bez nároku na honorář. Bylo úžasné sledovat všechny herce, jak chodí zkoušet v neděli v osm hodin ráno, v dešti, horku... Dělali jsme to všichni s láskou."

Míša vystoupila v části představení, která měla představovat Velkou Británii od osmdesátých let do současnosti. "Jde o metaforu lásky. Holka s klukem se do sebe zamilují a pak se rozdělí. Hledají se v klubech a procházejí různými časovými etapami. Pár se pak najde a to i díky internetu, což má vyjadřovat skutečnost, že moderní způsoby komunikace nemusejí lidi jen rozdělovat, ale mohou také spojovat," vysvětluje Míša.

Veselá Češka mi hned po rozhovoru ukázala několik tanečních kreacích ze samotného představení a pak rychle utíkala do centra britské metropole. "Dnes se bude pařit dlouho do rána. Všichni jdeme v kostýmech, bude to báječné!" uzavírá Míša.

Nejčtenější

Další z rubriky

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Stolní tenista hvězdou internetu. Na paralympiádě předvedl famózní úder

Britský stolní tenista David Wetherill na paralympiádě.

VIDEO Odvážně se vrhnul za míčkem a úžasným forehandovým topspinem překvapil německého soupeře. "To byl...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz