Kaňkovský nevěděl, že postoupil

22 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Český dráhový cyklista Alois Kaňkovský dopoledne odjel kvalifikaci olympijského sprintu a počítal, že se do vyřazovacích bojů nedostane. Vrátil se proto do vesnice, kde odpočíval u internetu v klubovně. Najednou mu začaly přicházet gratulační SMS, že je ve čtvrtfinále.

"Vůbec jsem s tím nepočítal, protože se mi na tréninku vůbec nejelo dobře a v závodě také ne," prozradil cyklista.

Domníval se, že do dalšího kola závodu postupuje jen šestnáct závodníků. Jenže šlo o špatnou informaci. Do čtvrtfinále jde totiž osmnáct nejlepších z kvalifikace. - výsledky zde

Poslední postupovou příčku obsadil časem 10.956 sekund právě Kaňkovský díky zaváhání Němce Stefana Nimkeho, bronzového ze závodu na kilometr s pevným startem, v němž Čech dojel na desátém místě. - více zde

Kaňkovský s olympijskou účastí vůbec nepočítal, pozvánku dostal na poslední chvíli, když už najížděl kilometry na novou sezonu a světové poháry. - více zde

"Proto jsem byl ve sprintu bez rychlosti, takže je pro mě překvapením, že jsem zajel pro mě výborný, no spíš dobrý čas. Za normálních okolností byl jel dvoustovku rychleji, tohle je jeden z mých nejhorších časů," podotkl letošní sprinterský mistr republiky.

Bylo kolem druhé hodiny odpolední, kdy se v postupu definitivně utvrdil. Čtvrtfinále v tu chvíli začínalo za necelé tři hodiny.

Začal proto hned shánět trenéra a odvoz zpět na velodrom. "Dál už to je jen více méně vůle boží. Můžu jen překvapit," podotkl rodák z Bělkovic-Lašťan na Olomoucku.

Je na své první olympiádě, kterou si užívá. Pochvaluje si olympijský velodrom i atmosféru. "Všechno jsem tu okoukl, zázemí je super. Zatím nejsou s ničím problémy," je spokojen cyklista, který vrací z Atén domů 26. srpna.

Nejčtenější

Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz