ilustrační snímek | foto: Xiaomi

Test fitness náramků: někteří trenéři na zápěstí měří kroky podle nálady

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Změří vám tep, okysličení krve i kvalitu spánku. A také spočítají, kolik jste během dne urazili kroků. Velký test MF DNES a Mobil.iDNES.cz zjišťoval, zda se dá na statistiky fitness náramků spolehnout.
Prémiové testy

Manpo-kei je japonský výraz, který se překládá jako deset tisíc kroků. V roce 1964 se tak jmenoval mechanický krokoměr s kyvadélkem, který během olympiády v Tokiu pobláznil miliony Japonců. Každý chtěl ujít deset tisíc kroků denně. Tradice se zachovala dodnes – pravidlo deseti tisíc kroků je mantrou (ať už si o něm odborníci myslí cokoli) pro spoustu lidí, kteří chtějí zůstat fit. Jen olověné kyvadélko nahradila elektronika v mobilech, hodinkách či fitness náramcích.

Právě na nenápadné pásky na zápěstí s displejem jsme zaměřili aktuální test MF DNES a Mobil.iDNES.cz. Kolik za ně zaplatíte, co vše dovedou, jak se s nimi zachází a hlavně: jak přesně fungují jejich krokoměry? Prověřili jsme 12 fitness náramků od laciných kousků za pětistovku až po propracovaný model, který stojí desetinásobek. Výsledky jsou docela překvapivé.

Zatímco jeden přístroj naměřil solidních 73 tepů za minutu, jenom o chvíli později jiný měřič už hlásil puls o dvacet tepů rychlejší.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
,

Prémiové testy