Romantika v Googlu: zakladatel přebral přítelkyni manažerovi Androidu

  12:35aktualizováno  12:35
Je to jak z červené knihovny. Spoluzakladatel Googlu Sergej Brin se rozvádí. A začal žít s Amandou Rosenbergovou. Ta má v Googlu na starosti marketing brýlí Google Glass, ale hlavně byla přítelkyní viceprezidenta firmy Huga Barra.

Aktéři milostného trojúhelníku v Googlu: (zleva) viceprezident firmy Hugo Barra, Amanda Rosenbergová a Sergej Brin. | foto: koláž iDNES.cz

Barra nebyl jenom viceprezident firmy, ale měl na starosti jeden z klíčových produktů Googlu: operační systém Android. Ještě nedávno Barra předváděl na prezentaci nejnovější tablet Nexus 7 (fotografie z představení zde). Nyní ale oznámil odchod z Googlu a vcelku překvapivě se stěhuje do Číny k tamnímu výrobci smartphonů Xiomi, které jsou v Číně velmi populární a samozřejmě běží na Androidu.

Podle vyjádření firmy byl odchod Barra naplánovaný dříve a není přímou reakcí na jeho rozchod s Amandou Rosenbergovou.

Rosenbergová se s Brinem seznámila při práci na brýlích Google Glass. Ona je marketingovou manažerkou projektu a Brin vlastně otcem Google Glass, ve firmě se totiž věnuje zvláštním projektům. Jiskra přeskočila a Sergej Brin se kvůli tomu rozvádí.

Jeho manželkou byla (respektive zatím stále je) Anne Wojcicki. Mají s Brinem dvě děti a jsou spolu od roku 2007. Brin patří mezi nejbohatší lidi na planetě, jeho jmění je odhadováno na zhruba 23 miliard dolarů (asi 450 miliard korun). Rozvod ale nebude mít na vlastnickou strukturu firmy vliv, manželé měli uzavřenou předmanželskou smlouvu.

Amanda Rosenbergová

Amanda Rosenbergová

Zajímavostí jistě je, že ve vrcholném vedení sedí sestra Anne Susane Wojcicki, která je senior viceprezidentkou pro inzerci. A pikantní na tom je to, že právě v garáži Susane firma fakticky začala podnikat. Právě její garáž se stala v srpnu 1998 první kanceláří rodícího se gigantu Googlu.

Odchod Barra je pro Google další citelnou ztrátou u operačního systému Android. Již na jaře odešel šéf Androidu Andy Rubin (více zde), který za vznikem tohoto dnes nejrozšířenějšího operačního systému pro mobily a tablety stál. Dnes vede divizi Androidu Sundar Pichai, který si Android přibral ke svým projektům Chrome a Apps.

Jeden partnerský rozchod a později odchod v nejvyšším vedení už Google zažil. Druhý spoluzakladatel Larry Page kdysi chodil s první programátorkou - ženou Googlu Marissou Mayerovou. Rozešli se, Mayerová postupně ztratila místo v nejužším vedení Googlu a odešla do konkurenčního Yahoo. A tam dnes sbírá jeden úspěch za druhým. Za jejího působení vzrostly akcie firmy o 70 procent (více zde). 

Autor:

Nejčtenější

T-Mobile nabídne neomezený tarif, navíc ruší úvazky

T- Mobile.

Operátor T-Mobile zařadí od září do své nabídky neomezený tarif, který lze pořídit hned v několika variantách. Ten...

V Česku se spojují dva operátoři. Chtějí být tím čtvrtým na trhu

Ilustrační snímek

Jedním ze zájemců o frekvence pro budoucí 5G sítě v Česku je operátor Nordic Telecom, který chce vystavět vlastní síť v...

Pokusní králíci T-Mobilu ukázali, že neomezená data lidi nepálí

Králík

T-Mobile udělal letos v létě ze své sítě laboratoř, kde mu vlastní i noví zákazníci ukázali, nakolik potřebují...

Tradiční velikáni v koncích. Oproti dravé konkurenci už nemají šanci

Sony Xperia 1

Tradiční značky nemají šanci především vůči dravé čínské konkurenci a jejich prodeje jsou špatné. A to rok od roku...

Note 10 nemá rámeček z oceli. A Samsung si už nedělá legraci z Applu

Samsung Galaxy Note 9

Původně to vypadalo, že nový Galaxy Note 10 bude opravdu exkluzivní smartphone. Samsung u něj uváděl, že má rámeček z...

Další z rubriky

V obchodní válce neustoupíme. Ani kvůli zmírnění sankcí, řekl šéf Huaweie

Zakladatel a generální ředitel společnosti Huawei Žen Čeng-fej

Současné politické klima ve Washingtonu podle zakladatele a šéfa Huaweie Žena Čeng-feje nenahrává tomu, že by Spojené...

Další zpoždění, nejdražší mobil na trhu přijde až v listopadu

Huawei Mate X

Trable Samsungu se skládacím modelem Fold přiměly konkurenční Huawei vylepšit Mate X, nechtěl si prý zkazit reputaci....

Tradiční velikáni v koncích. Oproti dravé konkurenci už nemají šanci

Sony Xperia 1

Tradiční značky nemají šanci především vůči dravé čínské konkurenci a jejich prodeje jsou špatné. A to rok od roku...

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na iDNES.cz