Diskuze

Chytré trasování může snížit riziko nákazy. Upozorní na něj v reálném čase

Na jihu Moravy se v současnosti testuje projekt Chytrá karanténa, vznikají ovšem i další řešení se stejným cílem: pomoci eliminovat rizika koronavirové epidemie. Jedním z nich je třeba Covid Care. Tento speciální software trasuje v reálném čase a kontakt s infikovaným zvládne dohledat s přesností na desítky metrů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

jen jen otázkou času kdy nějaký odborník , a potom i politik začne mluvit o čipování, jako ochrana proti koronaviru,epidemiím, vše v zájmu občanů, vše pro jejich dobro, potom už bude kontrola 100%, sen všech diktátorů, ale i mnohých politiků....

1 0
možnosti
Foto

"Zapnout ochranu" ;-D;-D ..... musím říct, že tvůrce špionážní aplikace měl smysl pro humor R^

0 0
možnosti

...zaručená bezpečnost....anonymita,dočasně......omlouvám se ale nevěřím.Proč by mi jinak na mé osobní čislo volal kdejaký šmoula se svou nejlevnější nabídkou na cokoli....navíc..dočasně tu byli Rusi...

0 0
možnosti

To je jedno, že je to k prdu, je to takové hezké moderní pozitivní slovo, proto ho budou politici často říkat, chytrá karanténa, chytrý telefon, chytrá televize.

Ne jako ☠️PROMOŘOVAT☠️, které nese smrt. :-)

0 0
možnosti

Jedné věci nerozumím.... Každý nakažený, který o svém nakažení ví z testů, je buď v nemocnici nebo v domácí izolaci.....toto neopustí dokud není zdravý... Tzn. že žádní nakažení by se v reálném čase neměli pohybovat venku.... Takže lze jedině zpětně dohledat trasu nakaženého člověka a informovat ty, či s ním přišli do styku.... Jaké tedy vyhodnocování v reálném čase?

0 0
možnosti

To víte, že v reálném, těžko lze někoho upozornit včera s za měsíc by to už nemělo smysl. ;-)

0 0
možnosti

M39a70r29t85i21n 25S85r51p

8. 4. 2020 10:24

Každá cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly!

2 0
možnosti

Pandořina skříňka byla otevřena. I když po skončení epidemie někdo víko přibouchne, tak trasovací mašinérie nezmizí. Naša aktivita a poloha je stejně už dnes logována, jakmile máme v kapse mobil. Je jen otázka času, kdy v něm bude povinně zapnutá aplikace, která bude vyžadovat datové připojení, polohu, wifi a bluetooth. Přístup ke kontaktům, kalendáři a možnost navazování hovorů je už samozřejmostí. Po její deaktivaci přijde na UV okamžitě upozornění spolu s na metr přesnou polohou a detaily, s kým jsme se zrovna zakecali, protože jeho mobil je už nějakou dobu v těsné blízkosti toho našeho. Pokrok nezastavíš ....

3 1
možnosti

Na to pomáhá alobalová čepice a Nokia 3310

2 0
možnosti

J53a47n 63K19o34h76l

8. 4. 2020 9:45

Je to o té dobrovolnosti, tj. na nic. A třeba pro mě to vůbec nemá význam. Bydlím mezi hygienou, nemocnicí, záchrankou a místní VŠ. Do práce chodím po chodníku, který vede asi dvacet cm od odběrového místa na tu čínskou rýmu. Takže ano, už jsem určitě někoho s covidem potkal a je mi to celkem fuk ;)

0 0
možnosti

nejde o to potkat, ale strávit s ním nějaký čas.

0 0
možnosti

J47a62n 46K41a79l22e43t39a

8. 4. 2020 8:54

Myslím že něco takového by mohlo fungovat při malém počtu nakažených, ne teď. Problém je ze to bude generovat velké množství "false positives". Stačí že se nakazeny člověk projede metrem, projde v parku a hned jsou tam stovky potenciálně nakažených i kdyz reálné nemusí být ani jeden

0 2
možnosti

To by fungovalo skoro při libovolném počtu nakažených, pokud byste měl data o poloze 99.9 % lidí. Ale ta mít nebudeme.

0 0
možnosti

Tohle by fungovalo pouze pokud by Google a Apple byli přinuceni ke spolupráci, tedy kdyby se na tom podíleli všichni jejich uživatelé. Tohle zřejmě nehrozí, takže nic, celá akce tak umožňuje pouze to, že nakaženému podle BTS od operátorů s přesností +- 200 m až +- 5km připomenou: "V sobotu jste byl v Jihlavě, to jste nám nehlásil.". "A jó, chrchly, chtchly, na to jsem, chrchly, chrchly, úplně zapomněl."

"Pííííííp."

"Sestro, odpojte ho." ;-)

Ale na tom nic chytrého není. :-P

5 1
možnosti

Je to tak, že Google data o naší poloze stejně loguje (s přesností limitovanou zapnutou či vypnutou GPS) a kdyby mu stát posílal účty nakažených, tak by Google mohl těm, kdo byli v blízkosti dotyčného v posledních např. 10 dnech déle jak 5 minut, posílat informační sms "Vyskytovali jste se v blízkosti nakažené osoby." Tedy stát by se k žádným soukromým datům nedostal a Google je stejně má.

Jenže Google to neudělá, protože pak i ty naivnější ovečky by se začaly ptát, proč o nich sbírá data.

0 0
možnosti