Diskuse k článku

Zlevňování desek je v počátcích

Snížení cen hudebních nahrávek, které minulý týden ohlásily některé gramofonové firmy, má zastavit propad českého trhu. Ten se v porovnání s prvním pololetím roku 2001 zmenšil asi o třetinu, zatímco ve světě poklesl o devět procent. Akce, již firma Universal nazývá Ladíme ceny dolů, přišla ve chvíli, kdy Češi nahrávky přestávali kupovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

KENY

Zrušte OSA
Pokud tady bude i nadále řádit nesmyslná OSA se svými prebendami pro vyvolené tvůrce (Bludička-Vágner,já já já jenom já-Janda a podobní) a jejich roční desetimiliónové paušální honoráře, pak nemá smysl se o prodeji nosičů bavit, protože tihle pardálové budou hrabat pod sebe dokud neumřou a kvůli jejich nenažranosti nikdo nebude kupovat ani je, ale ani žádné nové kapely, které tak stáhnou s sebou do bahna.Chce-li nová kapela začít s veřejnou produkcí, musí nejdřív platit OSA a pak je jí povoleno hraní.Co to je ?Jenom svoboda a finanční nezávislost pro tvůrce ale i posluchače může zachránit hudební trh.
0/0
15.10.2002 17:23

J.N.

Re: Zrušte OSA
Motáte nesmysly. Co brání mladé kapele vydat si CD a prodávat ho za 100 Kč? Co a kdo? OSA ? Ale pane! Ta si bere pouze z každého prodaného nosiče nějakých 8 procent, které pak rozdělí po odečtení provize autorům, kteří se na desce podíleli. Vůbec problematice nerozumíte a pletete páté přes deváté. 
0/0
15.10.2002 17:54

KENY

Re: Re: Zrušte OSA
Ale ale pane chytrej.Na to aby kapela vydala desku musí nejdřív začít hrát.Aby mohla hrát veřejně,musí buď pořadatel, nebo kapela, protože málokterý pořadatel riskuje s novou kapelou, zaplatit OSA poplatky, jinak si nevrzne.A to i v případě, že hraný repertoár vůbec s žádnou OSA nesouvisí.Takže z peněz zaplacených OSA nedostanou hudebníci ani floka.Pokud jde o Vámi uvedených 8%, slezte z hrušky.Za nosiče OSA kasíruje jak autory, a to i v případě, že nejsou její členové, a Ti samozřejmě nedostanou nic, tak i nakladatelství, které desku vydá.Takže pokud si kapela vydá desku sama, je zkasírována hned dvakrát.Pokud Vám to připadá páté přes deváté, je mi líto, ale zastávat se těch OSA vydřiduchů může tak maximálně některý z členů jejího politbyra.Představte si,že Novotný vydá kuchařku, a za každé jednotlivé použití jeho receptu bude své čtenáře navždy kasírovat.OSA je ale dál, ta kasíruje už v momentě, kdy se vůbec postavíte k plotně.A to je špatné, to je na blití.Samozřejmě,OSA nemůže dlouho nevydržet, ale každý rok a každý meloun za paušální honorář je starým aparátčíkům dobrý.Vivat samet.
0/0
16.10.2002 18:09

J.N.

Re: Re: Re: Zrušte OSA
Kdybyste mlčel, byl byste za mudrce.
0/0
19.10.2002 11:46

J.

nechápu jak někdo může cpát někomu 600 za cd!za 100 to jde to je dobrá cena
0/0
15.10.2002 17:17

live

tůdle
CD za stovku je cena odpovídající nákladům na výrobu i distribuci. Nevím, proč bych měl platit hordu zbytečných darmošlapů a darmožroutů, kteří potom z rozcáplosti blbnou do foroty a označují se za "celebrity". Díky za nové PC technologie; ty a náležitý software nám snížil ceny, ne "hodní strýčkové".
0/0
15.10.2002 13:32

pavel

Re: tůdle
Vřelý souhlas,100 kaček za CD
0/0
15.10.2002 13:50

J.N.

Re: tůdle
Živý koncert nevypálíš. Za pár let / a to si piš, že vím, o čem mluvím/ budou jakékoliv hudební nosiče levným reklamním zbožím za pakatel. Končí jedna éra showbyznysu zahájená na počátku 20. století hromadnou výrobu a prodejem černých desek a ukončena rozšířením "vypalovaček". Stejně jako tehdy "před" tímto rokem nula tak i nyní "po" roce nula, se stanou živé koncerty a žviá hudba dostaveníčkem těch, kteří budou do toho schopni a ochotni investovat jak svoje peníze tak svůj čas. A ostatní budou sedět doma a poslouchat "CD za stovku".
0/0
15.10.2002 14:07

tralal

Re: Re: tůdle
To sa teda pekne mylite. Ak by som bol odkazany len na zive koncerty, tak by som si tej hudby asi moc nevypocul. Nieze by sa mi nechcelo chodit na koncerty, ale mnoho kapiel ani ziadne koncerty v tychto koncinach nema a to nehovorim o oblastiach, kde o koncertoch znamejsich kapiel mozu len snivat. Dalsia vec su prilezitosti pri ktorych vecsina ludi pocuva hudbu. Ja napriklad vecsinou pri praci. A ak mi zamestnavatel zariadi zivu hudbu do kancelarie, tak prosim, era noveho showbyznysu moze zacat.
0/0
15.10.2002 16:46

J.N.

Re: Re: Re: tůdle
Ne.Nebudete nijak ukrácen o hudbu.To jsem přeci nenapsal. Budete ji dále poslouchat dle libosti doma , v práci, kdekoliv - z nosičů za méně peněz než dnes. Ale - a to jsem chtěl zdůraznit - pokud budete mít chuť poslechnout si své miláčky naživo - z 10 metrů - z očí do očí - zaplatíte za koncert nikoliv 200 Kč jako dnes,ale třeba 2.000 Kč.  Prostě - mění se proporce. Živé bude dražší než kopírovatelné.
0/0
15.10.2002 18:08

Najdete na iDNES.cz