VIDEO: Lupič přepadl benzinku, potřeboval peníze na letenku do Ruska

  • 3
Lupiče, který s punčochou na hlavě a pistolí z hračkárny přepadl před měsícem čerpací stanici na okraji Karlových Varů, už chytila policie. Za peníze, které lapka odnesl, si koupil letenku do Ruska, kde žije jeho přítelkyně. Kriminalisté si pro něj došli krátce nato, co se vrátil z návštěvy.

Devětatřicetiletý muž chtěl odletět za svou přítelkyní, ale peníze na letenku neměl. A tak ho napadlo, že k nim lehce přijde loupeží. Vybavil se punčochou, kterou našel u své matky v botníku, a hračkou za necelých 60 korun. Aby ještě věrněji připomínala pistoli, sundal z ní plastové doplňky.

A byl úspěšný, prodavačka na benzince, kterou si vyhlédl, uvěřila, že se jedná o skutečnou zbraň.

„Na čerpací stanici přišel večer maskovaný kapucí a punčochou nataženou přes obličej. Po vstupu do objektu okamžitě přistoupil k prodejnímu pultu, na obsluhu mířil střelnou zbraní a požadoval vydání finanční hotovosti,“ popsal krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Vystrašená žena mu dala vše, co měla v kase, tedy bez drobných necelých dvacet tisíc korun. Lupič si ještě na cestu přibalil několik krabiček cigaret, pak rychle zmizel. 

Hned druhý den skutečně odletěl do Ruska, odkud se vrátil za dva týdny. Krátce nato si pro něj přišli kriminalisté. Na místě činu totiž nechal část roztržené obyčejné gumové rukavice a v ní svoji stopu DNA.

„Muže jsme obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za který mu hrozí až desetileté vězení. Soudce jej poslal do vazby,“ doplnil k případu mluvčí.