Květen je v plném proudu a příroda kolem nás rozkvétá a vytváří krásné barevné kombinace. Zato naše vlasy, ty se stále ještě vzpamatovávají ze zimního období, během kterého dochází velmi často k jejich vysušování. Jak zachránit vysušená vlákna a dodat jim výživu?

Napadlo vás někdy rozmačkat banán a nanést si ho na vlasy? Ne? To ale děláte velkou chybu! Banány dodávají tělu výživu nejen zevnitř, ale také navenek. Banánová maska může vlasům navrátit lesk a pomůže vám také v případě, že se vám vlasy často zamotávají, jelikož jednotlivá vlákna posiluje. Pokud ji naneste na vlasovou pokožku, slouží také jako prevence před výskytem lupů a dodává ji hydrataci. Banány obsahují velké množství draslíku, přírodních olejů a vitaminů, které napomáhají zjemňovat povrch vlasů a chrání jejich přirozenou elasticitu, díky čemuž nedochází k třepení a lámání konečků.

Jak si vyrobit banánovou masku?


Bohatě si vystačíte s rozmačkaným banánem, který nechte na vlasech působit po dobu 30 minut, než vlasy důkladně omyjete. Pokud chcete vlasům dopřát skutečně účinnou péči, smíchejte banán s jednou lžicí rozehřátého kokosového oleje. Ten dodá vlasům hloubkovou výživu a také usnadní aplikaci samotné masky.Jedinečné účinky banánu a dalšího exotického ovoce pro vaše vlasy můžete objevit také díky nové super přírodní péči s obsahem 98 % přírodních ingrediencí v podobě Hair Foods od Garnier. Ty nabízí speciální péči pro vaše vlasy a můžete je použít pěti různými způsoby: jako předšamponovou péči, nepěnivý šampon, balzám, masku nebo bezoplachovou péči. Mňam!

  14:42,  aktualizováno  26. března 2019 11:04