Xavier Rocket – blonďatý Mário v akci

  12:00aktualizováno  12:23
Zvláštní jméno, malý vzrůst, téměř žádné zbraně a ani vybavení. Přesto je Xavier jediný, kdo může zachránit princeznu ze spárů hlavního zlosyna. Neotálejte tedy a vzhůru do akce!
70

Xavier Rocket

Platforma: Freeware
Výrobce: cGaM3z

Stáhnout

Xavier RocketV této arkádě se vžijete do role Xaviera - malého týpka s blonďatými vlasy a zeleným úborem. Váš úkol je jasný. Zachránit princeznu. Hlavní zápletka tedy nic moc, dokonce i celkový styl až příliš okatě připomíná klasiku všech klasik, Maria, ale na co by se vlastně měl měnit zábavný princip, který je navíc léty ozkoušený?

O zpracování tak nemá cenu psát příliš dlouho. Pohybujete se šipkami, můžete skákat a neomezeně střílet energetické koule. Novinkou je možnost přichytit se ve skoku stěny. Jako zpestření váš hlavní hrdina někdy pronese nepříliš duchaplnou hlášku typu : „Jak já nesnáším tohle místo.“, ale to také nikoho nevytrhne. Grafika je celkem roztomilá a v podstatě si ani jinou v této hře nedokážu představit. Snad jen by slušelo trochu zvětšit počet animací, které jsou vlastně pořádně vidět jen na Xavierovi, Xavier Rocket zatímco samotní nepřátelé se takřka vůbec nehýbají. Hudební doprovod je pěkně svižný a má i rychlý spád, prostě paráda. Postupem času budete nalézat i potřebné vybavení, první do vaší sbírky připadne Xavierův klobouk, s nímž se lze přichytit stropu nebo rozbíjet určité typy podlah.

Vaším úkolem je vždy doběhnout na konec úrovně a dotknout se vlajky, popřípadě odstranit nějakého toho bosse. Žádné složité logické úkoly nehledejte. Stačí se postřílet protivníky a šikovně se proskákat celým ševelem. Nepřátelé nepobrali mnoho inteligence a jen stojí a střílí v pravidelných intervalech, nebo jen chodí ze strany na stranu. I tak vás ale někdy mohou překvapit. Třeba hned v jedné z prvních misí vás po pár krocích z ničeho nic napadne početné stádo raket. Prakticky platí co nová mise to nový druh nepřátel, takže se protivníci časem neokoukají. Xavier Rocket Namátkou se utkáte s netopýry, ozubenými koly a velkými bílými medvědy.

Co je však na hře nejhorší je nevyvážená obtížnost. Takhle napsané to ani moc nevyzní, ale realita je jiná. Zatímco v jednom levelu stačí přeskočit jakousi nepohyblivou želvu a pak jít rovně až k cíli, zakrátko už budete rudnout vzteky nad pitomou propastí, o které si myslíte, že prostě nejde překonat. Obtížnost postupně nevzrůstá, ale nepochopitelně se kolo od kola mění. Všemu ještě napomáhá velmi citlivý pohyb postavičky. Stačí se jen opravdu letmo dotknout šipky do strany a Xavier urazí minimálně dva metry. Na úzkém prostoru celkem problém. Pokud si chcete Xaver Rocket ozkoušet zbývá mi jen popřát vám pevné nervy.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz