Witches - svět čar a kouzel

  12:00aktualizováno  9:37
Pokud jste fanoušci Harryho Pottera nebo kouzlení a magie obecně, přijde vám Witches jistě k chuti. Jedná se totiž o akční arkádu, kde se převlečete za sličnou kouzelnici a vydáte se zachránit své kolegyně.
70

Witches

Platforma: Freeware
Výrobce: James Burton

Stáhnout

Her s kouzelnickým námětem se na freeware scéně příliš nepohybuje, což je možná trochu překvapením. Přeci jen postava Harryho Pottera milovaná statisíci mladých na celém světě staví poměrně dobrý základ a do značné míry toto odvětví popularizuje. I když si nemyslím, že chytlavý Potter byl hnacím motorem pro tvorbu Witches, musím uznat, že se tato netradiční arkáda rozhodně povedla a bude se líbit i těm, kdo jinak zpopularizovaného kouzelnického učně příliš v lásce nemají.

Hrdinka je tentokráte pro změnu opačného pohlaví – převlečeme se tedy do kůže kouzelnice taktéž oblečené do dlouhého hábitu. Jejím úkolem je prolézt do jistého paláce a poté pokračovat dále až do chvíle, kdy zjistí, proč se ostatní kouzelnice rázem staly zlými. Se všemi se následně sejdete, vždy v určitém hradě, kde se vás jako správné záporňácké postavy budou snažit zabít. To samé platí i pro další fantaskní monstra poletující palácem, mnohdy také pohybující se po zemi, jak se sluší a patří. Jako příklad je třeba uvést létajícího plaze se slizkou pokožkou, který notně připomíná oživlého dinosaura. Zastřelit takovéto nepřátele bude ještě poměrně snadné – pohybují se totiž v konstantní výšce a také stále stejnou rychlostí. To ale neplatí pro již zmíněné čarodějky, duchy nebo třeba pavouky. Sledovat jejich pohyb není až tak snadné, kupříkladu takový pavouk když spade ze stropu do trávy, nemáte moc šancí jej vystopovat a tak vám nezbude nic jiného, než zbaběle utíkat.

Vzhledem k tomu, že ve Witches působíte striktně na straně dobra, musí být i vaše kouzla zákonitě mírná. Místo toho, abyste mávnutím hůlky poslali výše zmíněná monstra na onen svět, pouze je proměníte do podoby žáby, skoro jako v každé druhé pohádce pro děti. Taková žabka již nikomu dále neublíží, nějakou dobu poskakuje po okolí, ale tím se již nemusíte zabývat. Daleko důležitější je pochopit systém kouzlení. Ten spočívá ve sbírání speciálních formulí v podobě malých kuliček nebo snad lahviček. Ty se vám připisují do inventáře na panelu ve spodní části obrazovky, kde máte sice jen pět slotů, málo kdy se vám ale poštěstí, že byste je zcela zaplnili. Nepřátel je mnohokrát více než kouzel, proto s nimi budete nuceni šetři kdykoliv to půjde.

Grafická stránka Witches je poměrně jednoduchá, zato si ale autor pohrál s animací postav. To platí jak pro nepřátele, tak hlavní postavu, která nevyskakuje nepřirozeně jako většina arkádových hrdinů, nýbrž většinu výstupků jak se patří přelézá. To ze začátku působí zajímavě, později se ale pořádně okouká a navíc neskutečně zpomaluje postup dále.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

45 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz