Virtuelle Penguin Jagd - střílíme tučňáky

  10:15aktualizováno  11. září 2002 12:35
Určitě si vzpomínáte alespoň na jednu hru ze série ""Zastřel si svého..."", ať už šlo o slepičky či o spoluobčany romské národnosti. Virtuelle Penguin Jagd pak máte za úkol postřílet v krátkém časovém limitu co nejvíce tučňáků. Tak na co ještě čekáte?

Zetrix

Platforma: Freeware
Výrobce: Aqua Software

Stáhnout

Virtuelle Penguin Jagd

Pokud jste se ještě před čtením tohoto článku mrkli alespoň jedním očkem na obrázky povalující se kolem, jistě jste si vzpomněli, že něco podobného jste už někdy někde viděli... a budete mít pravdu. Hra Virtuelle Penguin Jagd je jednou ze sérií titulů Zastřel si svého... (cikána, slepičku... každý nechť si doplní co je mu milejší), přičemž v tomto případě je vaším úkolem sejmout co nejvíce tučňáků. Máte k tomu jedenapůl minutový časový limit, neomezený počet zásobníků s náboji v kapse a hlavně pak velice potřebnou brokovnici.

Princip je úplně stejný jako v případě Moorhuhn - čím je tučňák blíže, tím lépe se do něj sice strefíte, ale tím méně bodů za něj dostanete - naopak vzdálenější a tudíž i menší tučňák vám přinese bodíků více. Ovládání je jednoduché - opět se pouze myší pohybujete doleva a doprava, střílíte levým myšítkem, pravým tlačítkem myši nabíjíte svou brokovnici a ve chvíli, kdy se kurzorem dostanete na okraj obrazovky, tato zascrolluje na příslušnou stranu. Bohužel "klávesnicová vychytávka" z Moorhuhn, kdy jste mohli takto scrollovat šipkama a kurzorem jste přitom stříleli "pipénky" v Penguin Jagd nefunguje a tím pádem se vám ve většině případů nepodaří vystřílet tolik bodů, jako ve "slepičím případě".

Další viditelnou změnou oproti Moorhuhn (omlouvám se za to neustálé přirovnávání, ale vzhledem k tomu, jak jsou si obě hry podobné si prostě nemohu pomoct) je přenesení se z klasické přírody pod vodní hladinu, což je příznačné prostředí zvláště pro výrobce hry, německý tým Aqua Software. Z toho vyplývá, že obrazovka se vám po spuštění Penguin Jagd zalije modrou barvou, po níž přelétávají černá stvoření - což jsou právě tučňáci. Virtuelle Penguin JagdTi však nezmizí hned poté, co je střelíte, musíte totiž první počkat, než se dostanou až na dno a nebudou vás mást. Zpočátku se mi totiž stávalo, že jsem občas střílel i do již mrtvých tučňáků, čímž jsem se samozřejmě pouze okrádal o čas, žádné body navíc jsem si tímto na své konto nepřipsal.

Co se týče samotného grafického zpracování, není nikterak oslnivé, ale co byste taky čekali od freeware, že? Moorhuhn se mi líbilo mnohem víc, byly tam fintičky zvyšující váš bodový kredit v podobě větrného mlýnu, na jehož vrtuli se točily čtyři slepice a sem tam se přímo před vámi na okamžik objevil klobouk, jehož rána mezi oči také poslala na onen svět a vám následně způsobila zvýšení bodového stavu. I samotné scrollování je zde takové všelijaké - občas se vám posune obrazovka hned a plynule, jindy chvíli čekáte, ale její pohyb je pak mnohem rychlejší... prostě nic moc.

Pro koho je tedy tahle hra určena, respektive proč vám ji vůbec nabízíme? Stejně jako většina freewarových titulů sází i Penguin Jagd na hratelnost. Ta je zde sice o něco nižší než u Moorhuhn, ale v případě, že už máte slepiček dost, nebaví vás to a dosáhli jste svého maxima, máte nyní možnost vyzkoušet hbitost své ruky na titulu podobném, ale vzhledem k ovládání pouze na myši o něco těžším. Rozhodnete-li se pro Penguin Jagd, může to pro vás být vítaná změna, v případě, že jste si však ještě nezastřelili svou slepičku, stáhněte si raději Moorhuhn.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz