Ta-Ta Mahatta - odpor k houbám

  12:00aktualizováno  29. srpna 2004 11:34
""Ten umí to a ten zas tohle..."" Tak přesně tahle písnička by se hodila i k dnešní hře, ve které je klíčem k úspěchu bezchybná kooperace mezi jednotlivými herními postavami. Ty jsou totiž obdařeny zcela rozdílnými schopnostmi.
80

Ta-Ta Mahatta

Platforma: Freeware
Výrobce: Renegadeware

Stáhnout

Ta-Ta MahattaPodivný název hry dává už dopředu tušit, že podivností zde bude více. Dříve než se však pustíme kamkoliv dále v prozkoumávání tajů hry, je třeba si jasně říci, co to vlastně je Ta-Ta. Vězte tedy, že Ta-Ta je každý příslušník rasy žlutých chlupatých koulí s nožičkami. Po dlouhá desetiletí si Ta-Taové žili bezstarostně a spokojeně, až se kdoví odkud objevil prohnilý houbák Fungi Lord, jehož kolonie hub počala zamořovat území Ta-Ta. To se původním obyvatelům samozřejmě příliš nelíbí, a proto se několik Ta- Taů musí houbové hrozbě postavit a porazit Fungi Lorda i všechny jeho přisluhovače.

Brzy poté, co se ponoříte do hry, zjistíte, že jednotliví Ta-Taové jsou velice úzce specializovaní. Každý Ta-Ta se totiž po celý svůj život soustředí jen na jedinou činnost, kterou pak dokonale zvládá. Kupříkladu Captain Ta-Ta umí se svým štítem odrazit jakýkoliv projektil a ochránit tak své druhy před nebezpečím, zatímco vzdělaný Tinker Ta zvládá nejrůznější mechanická zařizení. Stačí ukázat na páku a on za ni zatáhne jako žádný jiný Ta-Ta :). Kromě těchto dvou si ale do sytosti užijete i jiné specialisty. Potřebujete-li někam přesunout těžkou bednu, jistě vám pomůže Ta-Ta Tug, ovšem na špinavou práci, kdy může Ta-Ta snadno přijít k úrazu, raději zavolejte Ta-Ta Trampla, jehož palice dokáže uzemnit i tu nejdotěrnější nepřátelskou houbu. Neocenitelný je také Para Ta-Ta, který je vybaven plynovou maskou, a je tedy imunní vůči jedovatým houbovým výtrusům. Kromě toho dokáže také používat svůj deštník jako padák. A ani to ještě není všechno. Potkáte ještě další odborníky, jako je zloděj, fakír a další.

Ta-Ta MahattaJak už jste si jistě domysleli, pro splnění většiny úkolů, které před vás hra postaví, bude zapotřebí zvládnout kooperaci mezi jednotlivými postavami. Takřka v každé úrovni budete ovládat několik různých postaviček, mezi kterými můžete libovolně přepínat. Jejich specializace jsou však pro každý level dané a nelze je nijak ovlivnit. V praxi to vypadá například tak, že jeden Ta-Ta svým štítem zablokuje kanón vystřelující dělové koule, čímž zabezpečí cestu dalšímu členu družiny. Ten se tak dostane na místo, kde zase může něco vykonat on. Akcí, které můžete provádět, je poměrně hodně, ale většinou půjde o přesouvání beden, aktivaci tlačítek, výtahů a pohyblivých plošin nebo třeba likvidace stráží. Všechny tyto úkony využijete při plnění hlavních úkolů mise, jako je nalezení určitého předmětu, záchrana malých Ta-Ta dětí, nebo zabití nějakého odolnějšího záporáka. V souvislosti se zmíněnými akčními elementy hry je ale nutno dodat, že ty jsou ve hře ve výrazné menšině. Většinu času se tedy budete věnovat ničím nerušenému přemýšlení a rozmisťování jednotlivých postaviček.

Ta-Ta MahattaOvládání hry je velice jednoduché a nemělo by činit žádné obtíže. Občas se můžete dostat do problémů s kamerou, avšak to se stává spíše výjimečně. Jinak se kamera chová poměrně rozumně. Za zmínku jistě stojí i povedené grafické zpracování hry, které zaujme především ručně kreslenými texturami. Prostředí, kterým budete ve hře procházet, se přitom bude stále měnit. Vaše dobrodružství začne vysoko v oblacích, abyste se přes lesy, jeskyně či ledové pláně dostali postupně až do bažin, kde sídlí zlý Fungi Lord.

V samotném závěru nemohu jinak, než vám hru Ta-Ta Mahatta vřele doporučit. Není sice zcela bez chyby, nicméně vezmeme-li v úvahu množství zábavy, které nabízí, pak veškeré možné výtky ztrácí na váze.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz