Standing Point: The Final Stronghold - pozor, zombie!

aktualizováno 
Být připoután k zemi a ještě v nebezpečné oblasti obsazené zombie, to si asi nikdo nepřeje. Pomozte proto vojákovi uhájit svůj život v této jednoduché, ale zábavné akční hře.
67

Standing Point: The Final Stronghold

Platforma: Freeware
Výrobce: Vinsin

  • zábavné a jednoduché
  • jen tři druhy nepřátel, jediný level

Stáhnout

Standing Point: The Final Stronghold

Standing Point: The Final StrongholdJestliže jste se právě v sekci Plné Hry ocitli při lovu na jednoduchou ale zábavnou hru zdarma, můžete svůj lov označit za úspěšný. Standing Point: The Final Stronghold totiž vaše požadavky do puntíku splňuje a navrch přináší solidní grafiku a podobně kvalitní hratelnost, která vám pár minut rozhodně zabere.

Standing Point spadá do kategorie akčních her a od toho se také všechno odvíjí. Stavíme se tedy do kůže vojína, který se nenachází ve zrovna jednoduché a záviděníhodné situaci. Sám se totiž ocitl na cestě, z níž není úniku a obývají ji podivná stvoření. A aby toho nebylo málo. Nedokáže se dokonce pohnout z místa a jediná jeho akce spočívá v útocích na blížící se protivníky.Standing Point: The Final Stronghold

Na to byl naštěstí vybaven a v rukou tedy třímá svou pušku. Ačkoliv vypadá tak trochu jako vystřižený z druhé světové války, jeho projektily vypadají jako ohňové koule, což ale není důležité. Daleko důležitější je, že jsou vysílány za pomocí levého tlačítka myši, přičemž posunováním zaměřovacího křížku po obrazovce míříte. Kromě této klasiky máte ještě jednu možnost útoku, tu bych označila ale spíše za takovou jistotu ve chvíli, kdy nic jiného nevyjde. Jedná se tedy o funkci skrytou pod pravým tlačítkem myši, čímž uděláte rychlý útok vašim dřevěným držákem na zbrani a smetete protivníka, který stojí bezprostředně před vámi.

Jinak je dobré se zmínit také o nepřátelích, kteří jsou příjemně variabilní, ačkoliv většina z nich pochází ze stejného drStanding Point: The Final Strongholduhu – zombie. Příšer ze záhrobí bude několik základních tipů, z nichž se první pohybují pomalu, rozvláčně a ve velkém množství. Druzí jezdí na motorkách a v jejich případě se opravdu vyplatí rychlá reakce. Poslední druh je nejzáludnější, neboť jde o černé ptáky přelétající nad vámi. Ti za vás proniknou asi nejčastěji a to se nesmí stávat. V takovém případě totiž riskujete, že naplníte limit deseti jedinců. A pokud za vás pronikne deset nepřátel, hra končí a je nutný restart. A vzhledem k tomu, jak krátká každý hra je (v řádu několika málo minut) nestihnete ani zaznamenat, že tři druhy nepřátel je trouchu málo, v tomto případě totiž dostačují.

Další důležitý prvek hry je munice. Té máte omezené množství a tak nemůžete pouštět projektily po desítkách do řad zombie, ale jste nuceni alespoň trochu mířit. Nové projektily nabíráte docela obtížně klikem na střechu vozidla, jež se čas od času objeví. I když to zní jako naprostá malichernost, nedostatek projektilů do hry vnáší nový strategický prvek a vylepšuje hratelnost.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

67 %

Hodnocení čtenářů

31 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz