South Park Ice Hockey - Kenny, chytej!

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:30
Jako se začaly před jistou dobou množit klony hry Moorhuhnu, dnes propuká horečka freewarových her na téma South Parku a čtyř hlavních postav z tohoto týmu. Právě teď máte možnost jednu takovou hru otestovat a osobně bych řekl, že je přinejmenším velice zábavná.
60

South Park Ice Hockey

Platforma: Freeware
Výrobce: Pentagon

Stáhnout

South Park Ice Hockey

Před několika měsíci byl velký boom vývoje her na téma Moorhuhnu a všude po světě vzniklo možná dokonce několik desítek her s tímto námětem. Poměrně nově se objevila horečka vývoje her ve stylu South Parku, ale tyto hry jsou naštěstí od sebe úplně odlišné. Jednou Kennyho střílíte, jindy s ním hrajete hokej, ondy se všemi postavičkami hrajete skákačku, takže to není v žádném případě to samé a to je také možná jeden z důvodů, proč jsou tak oblíbené. Dnes právě budete hrát se všemi postavičkami hokej a pište si, že to bude opravdu zábava a navíc Kenny dneska neumře.

Sportovní hry nemají příběh, avšak mají úkol. A protože se dnes jedná o hokej, je úkol podobný jako u trošku mohutnějších bratříčků ze série NHL, tedy musíte zvítězit nad jiným teamem, nastřílet více gólů a tím vyhrát. Ale rozhodně si nemyslete, že to půjde tak lehce, jak vám o tom teď vyprávím - některé týmy třeba porazíte levou zadní, ale jiné vám dají pekelně zabrat, to mi věřte. Nevím, jestli byla parta ze South Parku zrozená pro hraní hokeje, ale někdo z těch nahoře si to asi přál, a tak vrazil těm čtyřem hokejky do ruky a nazval jejich tým velice výstižným jménem - South Park Cow.

Jakmile se probojujete do hry třeba jen s nejslabším týmem, tak si musíte uvědomit, že hra právě začíná. Protože ve hře není žádná hudba ani žádné zvuky - třeba písknutí při vhazování - musíte stále pozorovat střed hřiště, protože jinak se ho soupeř zmocní a většinou dá gól přímo ze středu. Váš brankař totiž nestihne dostatečně rychle zareagovat, pokud na něj včas nekliknete, pak většinou puk zachytí, ale rozhodně na to spoléhat nesmíte. Když se puku zmocníte vy, snažte se co nejvíce přihrávat, protože jen tak se vám podaří dosáhnout kladného výsledku pro vaši stranu. Možná se to v soubojích s prvními a South Park Ice Hockeyvelice lehkými týmy nebude zdát (tam bude stačit pouze hráče objet), ale opak se stane pravdou, protože týmy typu Kanada nejsou žádný med. Hráči jsou neuvěřitelně rychlí, pohotoví a mají přesnou střelu, což dává mnoho trumfů na jejich stranu, jenže to vždy nemusí rozhodovat, protože pokud mají South Park Cow dobrého vůdce, tak se stejně všechny týmy mohou jen třást strachy. Žádný zápas netrvá věčně a v této hře je vše právě limitem řízeno. Máte dohromady sto dvacet sekund, aby se skóre obrátilo na vaši stranu a to nutno podotknout, že čas se nikdy nezastavuje, jede dokonce i v případě, kdy puk není na hřišti nebo je v brance. Pokud se vám podaří vyhrát, jdete si to rozdat s týmem, který je v žebříčku hvězd o něco výš, než byl ten, nad kterým jste právě vyhrál.

Postupně, jak se dostáváte výš, tak jsou týmy lepší a lepší, a čas od času se stane, že nějakou zlou náhodou dostanete víc gólů, než jich sami dáte, a to pak můžete zápas opakovat nebo ho vzdát. Když vyhrajete, ale i když prohrajete, objeví se obrazovka, kde všichni příslušníci party ze South Parku výskají a letí - buď je tam napsáno, že jste vyhráli, nebo prohráli. Bojovat můžete na mnoha místech, vždy budete na domácím poli soupeře a celkem máte možnost navštívit šest různých hřišť.

Menu ve hře je velice obsáhlé. Najdete zde kromě zahájení zápasů se všemi týmy nebo ukončení hry třeba i položku Training, kde máte možnost si vyzkoušet ovládání postaviček a střelu na bránu, probojování se obranou, útok na bránu, nahrávky a nakonec hru proti velice banálnímu, pomalému a nepřesnému týmu na devadesát sekund. Z dalších položek tu najdete Team info, kde uvidíte informace, rady a hodnocení jednotlivých teamů a také Quick game. Zde máte South Park Ice Hockeymožnost nastavit počasí (sníh, déšť, slunce) a týmy, které proti vám budou hrát, kromě dvou es (Middle park cowboys, Denver braves, Boston, Washington, Iceland a Kanada). Instalační soubor hry je skutečně více než malý - jeden jediný megabajt je zanedbatelný snad i pro každého modemistu.

Bohužel se hra v žádném případě nevyhnula chybám. Nelíbilo se mi, že se nezastavuje čas, že není rozdíl v rychlosti mezi tlustým a hubeným hráčem, že se nepíská při vhazování a že se může dát gól od půli hřiště. Ale tyto chyby jsou tak lehce opravitelné, že by se autoři snad mohli pokusit je napravit.

Ovládání hry je velice jednoduché. Ke všemu používáte myš a dvojitým stisknutím levého tlačítka střílíte. Grafika je opravdu pod průměrem, udělaná přesně takovým způsobem jako v seriálu South Park. Hratelnost je ovšem na docela dobré úrovni, ale možná vás jednotvárnost hry za pár minut omrzí, i když kdo ví...

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

77 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 118 čtenářů

Témata: Slunce

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz