Ski Challenge 2005 - výtečná lyžovačka

  12:00aktualizováno  25. ledna 10:55
Chyběla vám v letošní zimě nějaká ta podařená simulace lyžování, která by dokázala zahnat všechny chmury plynoucí ze špatného sněhu na našich horách? Pak již nehledejte dále, Ski Challenge je bezesporu tou pravou volbou!
70

Ski Challenge 2005

Platforma: Freeware
Výrobce: ORF Sport

Stáhnout

Ski Challenge 2005Pro všechny české lyžaře musí být letošní zima doslova utrpením. Vyjma posledních dvou dní byl stav sněhu na našich horách velice ubohý, tedy ačkoliv se lyžovat dalo, za mnoho to nestálo. V takovém chvíli tedy jistě všichni milovníci tohoto zimního sportu s ještě větší chutí sáhnou po nějaké té pravé nefalšované a nadmíru povedené simulaci, kde se budou moci dosytnosti vyřádit. Po několika minutách strávených u Ski Challenge 2005 vám bude zajisté jasné, že již není třeba hledat dále, neboť lepší lyžovačku za stejnou (tedy nulovou) cenu byste hledali jen vskutku stěží. A není se co divit, vždyť se na vývoji hry podílela společnost ORF, bez níž by takto výtečný kousek bezpochyby nevzniknul.

Podtitulem Ski Challenge 2005 je Kitzbühel, z čehož lze vytušit, že se nebude jednat o žádnou tuctovou sjezdovku, nýbrž jednu z vyhlášených, nacházející se v proslulém rakouském lyžařském středisku Kitzbühel. Ski Challenge 2005

Jak jste již tedy mohli poznat z předešlého odstavečku, nebudete mít možnost dosytnosti si užívat celého tohoto vysoce kvalitního a precizně upraveného areálu, nýbrž pouze jediné sjezdovky, na níž se budete po celou herní dobu pohybovat. To sice na jednu stranu zamrzí a dost možná také dosti zkrátí možnou hrací dobu titulu, ovšem s přihlédnutím na další nesporné kvality tohoto dílka lze nad touto „drobností“ alespoň částečně přivřít oko.

K dispozici vám pak budou celkově dva módy, přičemž v obou jde prakticky o to samé. Jejich jediný rozdíl tkví v tom, že k hraní prvního z nich je bezpodmínečně potřeba internetového připojení a registrace na stránkách ORF, díky čemuž si budete moci poměřit své lyžařské umění s ostatními hráči, pocházejícími z celého světa.

Druhý z módů je vlastně pouze jednoduchý trénink, k němuž není potřeba být připojený k internetu, tudíž slouží vlastně k jakémusi offline trénování techniky, což je vskutku hodně potřeba. Především zpočátku, než si na samotnou hru dostatečně zvyknete, totiž budete až nezvykle mnoho padat, což znamená nejen možné zranění (kterého se však i přes vskutku veliké rychlosti nedočkáte), nýbrž především ztrátu cenných sekund a pochopitelně také rychlosti, která je zde rovněž nesmírně cenná. Poštěstí-li se vám totiž alespoň v průběhu určitého úseku nespadnout, pak nebudou rychlosti přesahující 100 km/h nikterak ojedinělé. Ski Challenge 2005

Technické zpracování je jedním slovem povedené a je opravdu radost sledovat vše v akci. Ski Challenge 2005 je plně ve 3D a samotnou sjezdovku stejně jako vašeho jezdce se tvůrcům podařilo zvládnout takřka na výbornou, z čehož lze mít jedině pozitivní pocit. Co dodat? Po obsahové stránce sice není hra nikterak rozlehlou a je dost možné, že vás po několika málo minutách přestane bavit – i přes to byste ji především díky její velice drobné velikosti neměli zavrhovat a rozhodně vyzkoušet. Věřte, že nebudete ani na minutu litovat.
Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 223 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Advantage Consulting, s.r.o.
PROGRAMÁTOR VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 33 000 Kč

Najdete na iDNES.cz