Shadow Shark! – v hlubinách se žralokem!

  12:00aktualizováno  24. února 11:44
Život malých rybek v hlubinách oceánu je těžký. Když patříte k těm nejmenším a všude kolem plují obři, kteří na Vás koukají jako na svačinu, nezbývá, než se naštvat a – vyrůst! Dokážete se zbavit konkurence a ovládnout mořské dno?
30

Shadow Shark

Platforma: Freeware
Výrobce: Victor Castro

Stáhnout

Shadow SharkZákony přírody platí všude, nejen na souši, ale i pod vodou. Tím nejzákladnějším a pravděpodobně nejznámějším je ono tvrzení, že přežije jen ten nejsilnější. A když nejsilnější, tak v zásadě ten největší nebo nejchytřejší. Malá rybka v hlubinách oceánu asi velké inteligenční ambice nemá, zato s tou velikostí už je to jinak. Zajisté by se jí líbilo, kdyby patřila ke kolosům mezi rybami a mohla se neohroženě potulovat ve slaných vodách. K tomu ale potřebuje hodně jíst a vyhýbat se nepřátelským rybkám, které by se také rády najedly. A právě tento úkol se naše rybka rozhodla svěřit Vám.

Celou hru Vás tedy provází jediný úkol. Sežrat co nejvíce ryb, aby Váš šupinatý svěřenec vyrostl a Vy jste získali co největší počet bodů. Samozřejmě, nemůžete se vrhnout hned na první rybu, kterou uvidíte. Je nutné pečlivě zvážit, jestli náhodou není příliš velké sousto, pro zatím malou rybku. A to myslím doslovně. Jíst totiž smíte pouze rybky, které jsou menší než Vy. Pokud zaútočíte na oběť, jejíž rozměry převyšují ty Vaše, máte smůlu a rybka kterou ovládáte prodělá opravdu intenzivní odtučňovací kůru, což ji zmenší až na původní skromnou velikost. Trpělivost je důležitá, ze začátku je totiž obětí skutečně málo a pokud už se nějaká vyskytne, je důležité se k ní rychle dostat, aby Vás náhodou nepředběhl někdo jiný. Po chvilce tréninku se začnete ve vodě cítit jako doma a lovení malých rybek se stane rutinní záležitostí. Díky tomu Váš svěřenec Shadow Shark vyroste a Vy si budete moci troufnout na o něco větší kusy. Lovec se stává kořistí a Vy vracíte dříve větším dravcům vše i s úroky. Na scéně se ale začnou objevovat nové druhy ryb, opět větší než jste Vy sami, takže nic není tak jednoduché jak se může zdát. Přesto zkušeným manévrováním jíte a rostete dál až dokud na scénu nepřipluje žralok.

Tento pán vod je neohroženým postrachem všech obyvatel vodní říše a nelze jej nijak zastrašit. Jenže šikovná a lstivá rybička něco přece jen vymyslí. Když už má tahle potvora kralovat moři, tak jí to aspoň pořádně znepříjemníme. Pokud budete dostatečně šikovní a hlavně opatrní, můžete žralokovi okusovat ocasní ploutev. To nejenže přináší body, ale také z toho budete růst a nutno říci, že o dost rychleji než z normálních rybek. Inu, šlechtic chutná lépe než řadová ryba. Ale pozor, žralok je potvora a mívá tendenci se prudce otočit, takže tam, kde jste před chvílí okusovali jeho ocas, má teď tlamu. A v ní řadyShadow Shark ostrých tesáků, které se velmi těší, až si na Vás pochutnají. Mnohdy ani rychlý úprk na druhou stranu nepomůže a tak se z odvážné ryby stává opět malá rybka, čekající na svou příležitost.

Bohužel, tento fakt je asi tím největším záporem celé hry. Když už to začíná být zajímavé, uděláte malou chybu a jedete zase od začátku. Pro někoho stresující, pro jiného velká výzva, přesto mě tento fakt dokázal pořádně naštvat. Zvláště v případě, kdy už po obrazovce plují opravdu roztodivné ryby a „reset“ hry znamená návrat k okoukaným drobečkům. Grafika hry je bohužel dost zastaralá a nenapraví to ani fakt, že všechny rybky jsou slušně rozanimované. Obzvlášť samotná voda, kterou tvoří pouze modrá barva, je silné kafe i pro otrlé hráče. Stejně jako grafika je na tom i ozvučení hry. Doprovodná hudba není vůbec žádná a občasné zvukové efekty dojem ani trochu nevylepšují. Je to škoda, hra by to byla jistě zajímavá, ale při takhle odfláknutém zpracování se jedná o silně podprůměrný titul.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

30 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz