Monster Park Madness - sjezd na horském kole

  12:00aktualizováno  3. července 7:37
Divoké sjezdy na horských kolech jsou aktálně mezi vývojáři poměrně v kurzu, což ppotvrzuje i tato čerstvá hra. Ta pojímá celé sportovní odvětví trochu arkádověji a nabízí skvěle hratelný bláznivý zážitek.
80

Monster Park Madness

Platforma: Freeware
Výrobce: Wild Games

Stáhnout

Monster Park Taktéž od týmu Wild Games jako je tomu v případě sportovního Run N Gun Footbal se k nám hlásí Monster Park Madness. Jedná se o daleko kvalitnější a zajímavější záležitost než v případě první jmenované, což je jedině dobře. Z nedávno vydaných projektů se hra asi nejvíce podobá preciznímu Rad Challenge 07, což byla realisticky vypadající i chovající se simulace závodů na horském kole v opravdu drsném terénu.

Vzhledem k poměrně velké podobnosti obou projektů se v průběhu této recenze samozřejmě nevyhneme nutnému srovnávání. Na první pohled je patrný pokles grafické stránky, která byla u Rad Challenge 07 téměř bezkonkurenční. S realisticky vykreslenou grafikou a neustále se měnícím terénem nemůže dnešní hra ani zdaleka soutěžit, i přesto že nabízí opravdu dlouhou trať, kde se střídají travnaté pasáže, lesní úzké cestičky, paseky plné zaschlých pařezů stejně jako umělé překážky. Stejně tak je třeba zmínit lehký pokles co se fyzikálního modelu týče. Ten je taktéž na velice vysoké úrovni, vysoko nasazené laťce v ovšem nedostačuje, což je rozhodně škoda. Monster Park

Aby to nevypadalo, že je snad Monster Park Madness nepovedeným a chybovým projektem, je třeba uvést vše na správnou míru. Jedná se skutečně o vysoce kvalitní produkt, který vyniká především obrovskými možnostmi a arkádovějším pojetím, oproti dříve zmiňovanému. To znamená mimochodem možnost převádění zajímavých triků, k čemuž doslova vybízí nepředstavitelné skoky z několik desítek metrů vysoké skály po nichž cyklista dopadne na obě dvě kola a pokračuje směle dále. Sice to mMonster Park á k realismu hodně daleko, zato se ale jedná o slušné zpestření. Navíc když předvádění podobných lahůdek není jen slast pro hráčovy oči. Stejně tak totiž při každém správně provedeném triku narůstá hodnota „boost“ což znamená zvýšení rychlosti vašeho kola a lepší šance oproti vašim soupeřům. Otázkou je, nakolik je tato možnost prospěšná, po čtyřnásobném zrychlení se totiž úměrně zvyšuje pravděpodobnost, že nezvládnete řízení a s kolem bezhlavě vjedete do překážky. V takovém momentě nastává pád, jehož jsou oči hráče ušetřeny a místo krkolomných kotoulů jen na chvíli zčervená obrazovka.

Monster Park Madness je příjemným překvapením každého milovníka horských kol. Zatímco donedávna jsme museli doslova „sušit hubu“ nyní máme v případě choutek na virtuální cyklistiku hned několik alternativ. A to nelze hodnotit jinak než kladně.

Autor:

CES 2019

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas probíhá od 8. do 11. ledna a rozhodně si přijdou na své hráči i nadšenci. Mezi očekávané novinky patří ohlášení 7nm CPU i GPU od AMD, nové modely karet NVIDIA RTX, VR a mnoho dalších. Sledujte dění na CES 2019 online.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

88 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 160 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz