Metal Shinobi Assassin je japonsky laděná arkáda ve starém střihu

  11:00aktualizováno  11:00
Obtížná, akční a adrenalinová je hra Metal Shinobi Assassin, v níž proti vám povstane obrovská přesila bizarních nepřátel. Ještě že máte k dispozici brnění, které ze zad střílí naváděné rakety.
75

Metal Shinobi Assassin

Platforma: Freeware
Výrobce: NICONICO

  • brutální obtížnost
  • velmi akční
  • fantaskní japonská tématika
  • špatné ovládání
  • po smrti je třeba začínat úroveň znovu

Stáhnout

Metal Shinobi Assassin | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Metal Shinobi Assassin

V roli ocelového samuraje je třeba zachránit zemi vycházejícího slunce. Ve velmi rychlé a mimořádně obtížné arkádě Metal Shinobi Assassin se vám to možná s vypětím sil podaří. Proti vám stojí obrovská a naprosto nereálná přesila nepřátel v různých podobách a proměnách. Máte jen jeden život a každý úder citelně bolí.

Skoro by se řeklo, že v kovovém brnění oděný chlapík, který pálí z automatického kulometu jednu kulku za druhou a ze zad mu v rychlém sledu vystřelují samočinně naváděné rakety, nebude mít problém. Opak je však pravdou. V Metal Shinobi Assassin se zhostíte přesně této role a zjistíte, že ani tlustý pancíř nezaručuje hladký průběh akce.

Metal Shinobi Assassin

Ve hře je každá úroveň doslova přeplněna podivnými nepřáteli. Ať už jde o vojáky v rýžových kloboucích, vznášející se lampiony coby bombardéry, nebo smrtící tanky v podobě kamenných pagod, všechno tu můžete napočítat v množství větším než velkém.

Vy pak máte za úkol dorazit na druhou stranu úrovně živí a k tomu můžete využít několika schopností.

Metal Shinobi Assassin

Jednak jde o již zmiňovaný kulomet, který je ovšem na silnější oponenty příliš slabý, a pak o rakety, kterých máte nekonečný počet (střílet je však neustále nejde, pomalu se musejí dobíjet). A ty už nadělají pořádnou paseku, zvlášť díky tomu, že si svůj cíl najdou samy i mimo obrazovku. Velmi užitečný je také dvojitý skok, se kterým se můžete dostat na vyšší podlaží, nebo přeskočit některého otravného protivníka.

Asi největším problémem je, že Metal Shinobi Assassin nemá zrovna ergonomicky navržené ovládání. Třebaže využíváte všehovšudy jen asi sedm kláves, je třeba si na tento aspekt zbytečně zvykat, protože nepůsobí přirozeně. Je tedy lepší připojit gamepad, se kterým se hraje o dost lépe.

Metal Shinobi Assassin

Metal Shinobi Assassin je velmi rychlou hrou, během níž vás mnohokrát zabije i něco, čeho jste si vůbec nevšimli. Obyčejně je obrazovka zaplněna nepřáteli a svištícími projektily, a smrt je tak dílem okamžiku.

Díky obtížnosti a také celkovému vyznění je tato hra připomínkou starých, zábavných a pořádně obtížných akrádových her. Kdo umí japonsky a ovládá katakanu, může si přeložit i úvodní video, které nastíní děj.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

45 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz