Magic Farm - obděláváme svou zahrádku

aktualizováno 
Ani nemusíte mít vztah k zahradničení, abyste si zamilovali Magic Farm, pohádkovou hru, kde budete vydělávat, abyste našli své rodiče a to v oboru vám nejbližším - pěstování květin a jejich následném prodeji.
86

Magic Farm

Platforma: Freeware
Výrobce: My Play City

  • jednoduché na naučení
  • zábavné
  • stále nové podněty

Stáhnout
Magic FarmObdělávání zahrádky bude vaším hlavním úkolem v Magic Farm, což je jedna z her, které budou bavit především dámskou část herního publika. O tom svědčí i hlavní hrdinka, která budě většinu herního času operovat s květinami a starat se o svoji vlastní zahrádku, což je, jak všichni víme, doména spíše slečen.

Abychom nebyli jen tak vhozeni na pole, je hrou protkána také dějová linie. Ta se týká právě této slečny, které jednoho dne přijde dopis, aby jí následně muž vysvětlil, že její rodiče jsou již nějaký ten pátek nezvěstní. Proto je nutné najmout detektiva a pokusit se je vypátrat. To ale vyžaduje nějaký ten kapitál, který mladá slečna bohužel nemá. Rozhodne se jej ale získat a to jedinou Magic Farmvěcí, v níž je opravdu dobrá – pěstování květin.

Po spuštění hry se tedy poprvé dostáváte na svou zahrádku, která je prozatím docela chudá. Dostali jste do vínku pouze jednu květinu a prakticky žádné zlaťáky. Hra má vlastně dvě základní fáze. První z nich je během dne, kdy květiny rostou a vyžadují vaši neustálou péči. Zaprvé budete otrhávat jejich květy a nebo je zalévat a to vše jednoduchým klikáním ve chvíli, kdy se na obrazovce objeví odpovídající podnět (nová květina nebo symbol kapek vody, což znamená, že musíte květinu zalít, než zcela zmizí, jinak uschne). Každý den má omezenou časovou dobu, za kterou skončí a vy se přesouváte do fáze Magic Farmdruhé, nakupovací. Zde je možné sadit nové květy, nakupovat zahrady, studny a další zařízení, ale také peníze získávat. To se děje za pomocí nasbíraných květů, kdy se přesunete do speciálního módu a začnete prodávat. Ceny jsou pevně dané a nejméně výhodné je květiny prodávat po jednom kusu. Nejlepší, když se pokusíte o jednu z kytic. Toho lze dosáhnout tak, že máte kombinaci květin u sebe a jednoduchým tažením je na kytici přetáhnete, přičemž po jejím doplnění dostáváte nad ní zmíněnou částku, jež je zpravidla minimálně dvakrát výhodnější než kusový prodej.

Magic Farm je nutno pochválit z mnoha pohledů. Za prvé je to chytlavá hratelnost, která si mě získala a hned tak nepustila. Grafika je vynikající a ovládání naprosto jednoduché, takže se ho naučí úplně každý. Už jen díky tomu je hra vhodná pro dámské publiku a to i pro ty, kteří nejsou v ovládání počítače natolik sběhlí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

86 %

Hodnocení čtenářů

86 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 104 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz