Billiard Simulator - skvělý český kulečník

  12:00aktualizováno  15. března 11:33
Již přes půl roku se pod rouškou tajemství připravuje skvěle vypadající český simulátor billiardu, který vám dnes exkluzivně představíme. Jak vypadá a jak se hraje prvotina vývojářského týmu Darxide Games?

Billiard Simulator

Billiard Simulator
Autor: Darxide Games
Vyjde: duben 2005
homepage
Již přes rok je na nezávislé scéně sledován každý krok týmu Progress Studio, jenž pracuje na vysoce očekávaném kulečníkovém simulátoru Billiard Challenge. Opět nechyběl ani v souhrnu nejočekávanějších českých freewarovek pro tento rok, kdy by již konečně měl spatřit světlo světa. Bohužel s přibývajícím časem se objevují pochybnosti, zda vůbec bude hra šířena jako freeware. Souběžně s tímto projektem se ovšem již téměř půl roku pod rouškou tajemství připravuje další český kulečníkový simulátor Billiard Simulator, jenž vám nyní na Plných hrách exkluzivně představujeme. Vývojářský tým Darxide Games nám poskytl k otestování betaverzi, ale již v dohledné době bychom se měli dočkat verze finální. Přesto, že jde o Billiard Simulator prvotinu tohoto týmu, vypadá Billiard Simulator velmi profesionálně a již v tomto stádiu by se pod ním jistě nestyděla podepsat ani řada předních týmů. 

Billiard Simulator se snaží co nejvěrněji vyplnit poselství simulátorů – věrně napodobit skutečnost. Samotná hra se bude držet oficiálních pravidel 8-ballu, na což by měla dohlížet i externí spolupracovnice týmu – profesionální hráčka billiardu. Reálnost a příjemný pocit z hraní má navodit i exteriér, ve kterém jsou samotné stoly umístěny. Nevisí zbůhdarma ve špatně otexturované kostce, ale detailně vymodelovaných místnostech. V betě byla jedna z dvojice, které by se měly objevit ve finální verzi. Šlo o útulný, anglickým stylem dýchající klub. V pozadí plápolají plameny v krbu, místnost je doplněna klavírem, obrazy, stolkem sBilliard Simulator gramofonem, stěny jsou stylově cihlové. Druhá místnost by měla být umístěna do prostředí hospody – tedy místa, kde se dostane většina z nás nejčastěji ke šťouchání. Na obou lokacích samozřejmě nechybí samotný kulečníkový stůl :-).

Billiard Simulator bude obsahovat dva herní módy: hráč proti počítači nebo dvou hráčů proti sobě. V případě hry s počítačem je možnost nastavit tři úrovně obtížnosti a již na tu nejnižší počítač bude hrát dost obstojně, žádné trhání plátna či vystřelování koulí mimo stůl se nekoná. Po herní stránce byla testovaná beta na velmi slušné úrovni a mnohé dokončená projekty by strčila do kapsy. Nejde jen o obyčejné šťouchání, ale hra s vámi hodně spolupracuje za pomoci informačního okna. V první fázi Billiard Simulator umožňuje „hlášení“ další vstřelené koule, upozorňuje vás na prohřešky proti pravidlům a dává vám na výběr, jak se zachováte. To ještě více přibližuje hru realitě, neboť i zde se některá pravidla smluvně domlouvají nebo ze hry rovnou vyplývají - třeba velkoryse přehlédnete soupeřův těžko znatelný dotek koule.

Hra je kompletně vyvedena ve 3D a grafika je jedním slovem úchvatná. Okolní prostředí působí uklidňujícím dojmem a stůl je propracován do nejmenších detailů jako třeba trochu vydraná část plátna u rozstřelu způsobená větším namáháním tohoto místa. Dobře na mě působil i fyzikální model, chování koulí a tága. Tágo například samo znemožňuje hru, pokud jste v nehratelné situaci (skrumáž koulí, špatný úhel). Kameru lze pomocí myši dobře přizpůsobovat, umožňuje úder z různých vzdáleností od koulí nebo prohlížení situaci z jakéhokoliv místa okolo stolu. Samotný pohyb tága jeBilliard Simulator také velmi realistický. Ovládací prostředí a menu je vyvedeno v příjemné chromové barvě. Zahrnuje ukazatel síly nápřahu v grafické i číselné podobě, panel s informace a přehled o všech vašich i soupeřových vstřelených koulích včetně pořadí. Betaverze sice neobsahovala hudbu a zvuky, ale autoři plánují hru doprovodit více než 30 minutovým soundtrackem, o jehož nahrání se postará jazzová skupina. 

Billiard Simulator mě již v betaverzi přesvědčil o svých kvalitách. Výborná grafika a prostředí, přirozené chování při hře, doprovodné funkce, komunikace s hráčem a příslib zatím neimplementovaných funkcí jej pasuje do role vysoce očekávaného projektu, který by měl patřit k tomu nejlepšímu, čeho se letos na poli simulátorů dočkáme.
Autor:
 

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Neurony

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz