Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 5. října 2022 Eliška

2MH - o jejich projektu Hokej Poly

  12:00aktualizováno  27. srpna 2005 2:09
Sázky a Dostihy v hokejovém prostředí. To napadlo nový pardubický tým 2MH, který se postupně hodlá usadit mezi profesionály naší freewarové scény. Co nám o sobě prozradili, kdy vyjde jejich projekt Hokej Poly nebo co chystají po něm? O tom všem v našem rozhovoru.

Martin Haller a Miloš Havrda, to jsou 18-letí zakladatelé týmu 2MH, jehož název je složen ze stejných iniciálů obou autorů. Chodili spolu na základní školu, kde se prve mlátili, ale poté dospěli k tomu, že to nikam nevede. Teď spolu chodí na prestižní školu SPŠE Pardubice, kde se chtějí vyučit programátory a také grafiky. Popis postavy si autoři nechávají pouze pro konzultace s pěknými dívkami, tudíž vám tyto vysoké blonďáky (majíc cca 80 kg) s několika vousy a vymakanou postavou nemůžeme více přiblížit. Nyní se pojďte podívat, co nám odpověděli na naše záludné otázky.

2MH o Hokej Poly Chtěli byste ještě něco dodat k tomu, co jste o sobě prozradili?
Heláč: No, myslím si, že jsem toho na sebe moc neprozradil a ani mě to nevadí. :-)
Hauvi: Tak tuto otázku jsem nečekal, to je opravdu rána pod pás – vše jsem pilně zodpověděl pro úvodník. :-)

Proč jste se rozhodli založit tým 2MH a co si máme představit pod vaším názvem?
Heláč a Hauvi: Už na základní škole jsme si říkali, že bychom spolu mohli jednou udělat nějakou hru nebo filmeček, no a teprve až teď, když máme dost zkušeností od života, tak jsme se pustili do hry. Naše jméno „2mh“ (čti: tú-em-ejč) je odvozeno od našich společných iniciálů.

Na freeware scénu hodláte zaútočit hrou Hokej Poly. O čem hra pojednává a co vše nám nabídne?
Heláč a Hauvi: Je to vlastně hra odvozená od sázek a dostihů, jelikož si myslím, že na počítačové herní scéně jich mnoho není. Hra je určena pro dlouhé chvíle, neobsahuje násilné prvky a můžete si ji zahrát sami anebo ve více lidech. Vše je tematicky laděno do hokejového prostředí.

V čem programujete hry a jaké používáte technologie?
Heláč: Já programuji v C++ Builderu , používám klasické WinAPI a moje hlavní technologie je můj vlastní mozek. :-)
Hauvi: Všechnu grafiku si navrhuji tužkou na papír a poté ji předělám ve photoshopu. Také modeluji ve starší verzi jednoho 3D softwaru.

2MH o Hokej Poly Chcete se jednou stát profesionálními herními vývojáři?
Hauvi: Když si někdo všimne mého talentu tak klidně, ale hodily by se nějaké zkušenosti.
Heláč: Ještě bych rád udělal nějakou 3D akci s pomocí OpenGL, když mi to poleze do hlavy a ve škole na mě budou hodní.

Kdy hodláte hru vydat?
Heláč a Hauvi: Naše cíle jsou zvládnout to do konce roku, protože pak se budeme tak dva měsíce vzpamatovávat ze silvestra. :-D

Kolik hodin denně strávíte u PC?
Heláč: No, já tak průměrně dvě hodiny denně, někdy mám čas a někdy ne, ale hry nehraji, spíše se něco učím, třeba momentálně Linux.
Hauvi: Tak já to vidím na deset hodin týdně, víc mi to nedává, jelikož chodíme s Heláčem do těžké školy a ještě do toho hraji hokej.

Jaké máte další záliby kromě PC?
Heláč: Jinak teďka přichází zima, tak se budu vyskytovat na horách na snowboardu, a když je teplo, tak chodím na kickbox. Občas si zahraji nějakou dobrou gamesu. Spoustu času také trávím někde s lidma.
Hauvi: Jak už jsem výše zmínil hraji hokej, jinak rád spím, čumím na bednu a hraji GTA: Vice City. To je asi tak celej můj život.
Heláč: No Hauvi ještě zapomněl dodat, že se hrozne rád a často učí.
Hauvi: Ten krmí, co? :-D

2MH o Hokej Poly Co říkáte na Dooma 3? Splnil vaše očekávání?
Heláč: Tak to je asi dobrá hra, škoda, že jsem ji viděl jenom na obrázkách.
Hauvi: No ale ty obrázky vypadají cool. Tu hru nějak nevyhledávám, ale kdyby se mi dostala pod ruce, tak si ji s chutí zahraji.
Heláč: Kdybyste ale chtěli říct něco o Doom 2 tak … :-) a navíc je to na mě moc krvavé (aha, to byl jistě takový drobný žert pozn. red.).

Jaké žánry máte nejraději?
Hauvi: Rád si zahraji něco od EA Sports, hlavně NHL, jinak něco ve stylu GTA a moc se těším, až vyjde San Andreas na počítači.
Heláč: Mě se víc líbila Mafie a dál mám rád hry Original War, Hitman 47, Counter-Strike , Age of Empires 2, X-Com: Appocalypse a samozřejmě Hokej Poly. ;-)

Je (drazí spolužáci) vaše škola opravdu tak těžká jak se o ní říká?
Heláč a Hauvi: No to v každém případě. Je to totiž jedna z nejtěžších středních odborných škol u nás v ČR. Jenomže my jsme oba dva velmi chytří studenti, tak je možné, že ji absoluvujeme ve čtyřletém období. :-)

Chcete něco na závěr vzkázat našim čtenářům?
Heláč: Hlavně, že už máme hotové naše netové stránky, kde najdete vše o naší hře, nějaké obrázky, kontakt na nás a také nějakou diskusi s nápady či vašimi dotazy ke hře.
Hauvi: Doufám, že vám tato hra zkrátí dlouhé a mrazivé zimní večery u vašeho počítače a držte nám palce ať to vyjde co nejdřív.
Heláč: Kdyby náhodou někdo chtěl poslat nějaký finanční dárek nebo holky chtěly nabídnout psychickou podporu, tak se určitě nějako domluvíme. Naše stránky jsou http://2mh.unas.cz.

Děkuji vám za rozhovor a přeji brzké vydání vaší debutové hry Hokej Poly a pár pěkných sličných dam. Po vývojářích freeware her se přeci letí nejvíce.

 

Autor:
Témata: Linux

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Rozhovor s Danielem Viktorinem

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Úmrtní list Alžběty II. odhalil příčinu i čas smrti královny

Britská královna Alžběta II. zemřela na stáří. Vyplývá to z jejího úmrtního listu, který ve čtvrtek zveřejnil skotský...

Dcera Neumannové randí s modelem. V mém životě muž není, říká její matka

Dcera legendární lyžařky Kateřiny Neumannové, osmnáctiletá Lucie randí s úspěšným modelem Oliverem Průchou. Promluvili...

Z odebrání titulu jsem šokovaný a smutný, říká dánský princ Nikolai

Dánská královna Margrethe II. (82) se tento týden rozhodla odebrat tituly všem potomkům svého druhorozeného syna, kteří...

Rus streamoval plynový hořák, aby se vysmál Evropanům. Twitch zasáhl

Zatímco se Evropané kvůli nedostatku plynu připravují na tuhou zimu, Rusové je provokují tím, že na internet vysílají...

Značka Lindt má ochranu, soud nařídil Lidlu zničit zásoby čokoládových zajíčků

Čokoládoví zajíčci od společnosti Lindt & Sprüngli si zaslouží ochranu před napodobeninami. Rozhodl o tom ve čtvrtek...