2MH - o jejich projektu Hokej Poly

  12:00aktualizováno  27. srpna 2005 2:09
Sázky a Dostihy v hokejovém prostředí. To napadlo nový pardubický tým 2MH, který se postupně hodlá usadit mezi profesionály naší freewarové scény. Co nám o sobě prozradili, kdy vyjde jejich projekt Hokej Poly nebo co chystají po něm? O tom všem v našem rozhovoru.

Martin Haller a Miloš Havrda, to jsou 18-letí zakladatelé týmu 2MH, jehož název je složen ze stejných iniciálů obou autorů. Chodili spolu na základní školu, kde se prve mlátili, ale poté dospěli k tomu, že to nikam nevede. Teď spolu chodí na prestižní školu SPŠE Pardubice, kde se chtějí vyučit programátory a také grafiky. Popis postavy si autoři nechávají pouze pro konzultace s pěknými dívkami, tudíž vám tyto vysoké blonďáky (majíc cca 80 kg) s několika vousy a vymakanou postavou nemůžeme více přiblížit. Nyní se pojďte podívat, co nám odpověděli na naše záludné otázky.

2MH o Hokej Poly Chtěli byste ještě něco dodat k tomu, co jste o sobě prozradili?
Heláč: No, myslím si, že jsem toho na sebe moc neprozradil a ani mě to nevadí. :-)
Hauvi: Tak tuto otázku jsem nečekal, to je opravdu rána pod pás – vše jsem pilně zodpověděl pro úvodník. :-)

Proč jste se rozhodli založit tým 2MH a co si máme představit pod vaším názvem?
Heláč a Hauvi: Už na základní škole jsme si říkali, že bychom spolu mohli jednou udělat nějakou hru nebo filmeček, no a teprve až teď, když máme dost zkušeností od života, tak jsme se pustili do hry. Naše jméno „2mh“ (čti: tú-em-ejč) je odvozeno od našich společných iniciálů.

Na freeware scénu hodláte zaútočit hrou Hokej Poly. O čem hra pojednává a co vše nám nabídne?
Heláč a Hauvi: Je to vlastně hra odvozená od sázek a dostihů, jelikož si myslím, že na počítačové herní scéně jich mnoho není. Hra je určena pro dlouhé chvíle, neobsahuje násilné prvky a můžete si ji zahrát sami anebo ve více lidech. Vše je tematicky laděno do hokejového prostředí.

V čem programujete hry a jaké používáte technologie?
Heláč: Já programuji v C++ Builderu , používám klasické WinAPI a moje hlavní technologie je můj vlastní mozek. :-)
Hauvi: Všechnu grafiku si navrhuji tužkou na papír a poté ji předělám ve photoshopu. Také modeluji ve starší verzi jednoho 3D softwaru.

2MH o Hokej Poly Chcete se jednou stát profesionálními herními vývojáři?
Hauvi: Když si někdo všimne mého talentu tak klidně, ale hodily by se nějaké zkušenosti.
Heláč: Ještě bych rád udělal nějakou 3D akci s pomocí OpenGL, když mi to poleze do hlavy a ve škole na mě budou hodní.

Kdy hodláte hru vydat?
Heláč a Hauvi: Naše cíle jsou zvládnout to do konce roku, protože pak se budeme tak dva měsíce vzpamatovávat ze silvestra. :-D

Kolik hodin denně strávíte u PC?
Heláč: No, já tak průměrně dvě hodiny denně, někdy mám čas a někdy ne, ale hry nehraji, spíše se něco učím, třeba momentálně Linux.
Hauvi: Tak já to vidím na deset hodin týdně, víc mi to nedává, jelikož chodíme s Heláčem do těžké školy a ještě do toho hraji hokej.

Jaké máte další záliby kromě PC?
Heláč: Jinak teďka přichází zima, tak se budu vyskytovat na horách na snowboardu, a když je teplo, tak chodím na kickbox. Občas si zahraji nějakou dobrou gamesu. Spoustu času také trávím někde s lidma.
Hauvi: Jak už jsem výše zmínil hraji hokej, jinak rád spím, čumím na bednu a hraji GTA: Vice City. To je asi tak celej můj život.
Heláč: No Hauvi ještě zapomněl dodat, že se hrozne rád a často učí.
Hauvi: Ten krmí, co? :-D

2MH o Hokej Poly Co říkáte na Dooma 3? Splnil vaše očekávání?
Heláč: Tak to je asi dobrá hra, škoda, že jsem ji viděl jenom na obrázkách.
Hauvi: No ale ty obrázky vypadají cool. Tu hru nějak nevyhledávám, ale kdyby se mi dostala pod ruce, tak si ji s chutí zahraji.
Heláč: Kdybyste ale chtěli říct něco o Doom 2 tak … :-) a navíc je to na mě moc krvavé (aha, to byl jistě takový drobný žert pozn. red.).

Jaké žánry máte nejraději?
Hauvi: Rád si zahraji něco od EA Sports, hlavně NHL, jinak něco ve stylu GTA a moc se těším, až vyjde San Andreas na počítači.
Heláč: Mě se víc líbila Mafie a dál mám rád hry Original War, Hitman 47, Counter-Strike , Age of Empires 2, X-Com: Appocalypse a samozřejmě Hokej Poly. ;-)

Je (drazí spolužáci) vaše škola opravdu tak těžká jak se o ní říká?
Heláč a Hauvi: No to v každém případě. Je to totiž jedna z nejtěžších středních odborných škol u nás v ČR. Jenomže my jsme oba dva velmi chytří studenti, tak je možné, že ji absoluvujeme ve čtyřletém období. :-)

Chcete něco na závěr vzkázat našim čtenářům?
Heláč: Hlavně, že už máme hotové naše netové stránky, kde najdete vše o naší hře, nějaké obrázky, kontakt na nás a také nějakou diskusi s nápady či vašimi dotazy ke hře.
Hauvi: Doufám, že vám tato hra zkrátí dlouhé a mrazivé zimní večery u vašeho počítače a držte nám palce ať to vyjde co nejdřív.
Heláč: Kdyby náhodou někdo chtěl poslat nějaký finanční dárek nebo holky chtěly nabídnout psychickou podporu, tak se určitě nějako domluvíme. Naše stránky jsou http://2mh.unas.cz.

Děkuji vám za rozhovor a přeji brzké vydání vaší debutové hry Hokej Poly a pár pěkných sličných dam. Po vývojářích freeware her se přeci letí nejvíce.

 

Autor:
 
Témata: Linux

Nejčtenější

Další z rubriky

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Největší herní klaďas Mario týrá zvířata, tvrdí jejich ochránci

Mario

Do videoher se kriticky pustila už i Americká organizace na ochranu zvířat PETA. Terčem kritiky se stalo nošení...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz