Lycos Athletics - hejbni kostrou...

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:29
Sport jakožto druh zábavy je starý jako lidstvo samo. Výrazným vstupem sportu do dějin lidstva byly Olympijské hry ve starém Řecku v Olympii. Na tyto hry měli přístup pouze muži, a navíc ti, co sportovali, museli být nazí. Vám stačí stáhnout si Lycos Athletics.
80

Lycos Athletics

Platforma: Freeware
Výrobce: Daniel Molnar, Babbis Iliadis...

Stáhnout

Lycos Athletics

Sport jakožto druh zábavy je starý jako lidstvo samo. Výrazným vstupem sportu do dějin lidstva byly Olympijské hry ve starém Řecku v Olympii. Na tyto hry měli přístup pouze muži, a navíc ti, co sportovali, museli být nazí. Vůně potu, zvířený prach od dopadu kopyt koní, jásající ochozy, stoly plné dobrot a vína a hlavně chuť vítězství a slávy - tak to byl obraz her. Vy nemusíte být muž. ani nemusíte být nahý/á, vám stačí si jen stáhnout Lycos Athletics.

Po spuštění se vám otevře windowsácké okno, které si můžete zvětšit. Před vámi je úvodní menu. Jsou zde na výběr tři položky: All events, One event a Options. V Options si můžete přečíst, jak se tato hra hraje a jak nastavit ovládání a jazyky (angličtina a francouzština). Zvolením položky One event na sebe přivoláte nutnost vybrat si stát a jednu disciplínu, kterou můžete zkoušet do omrzení. Tyto disciplíny můžete zkoušet až po zdárném dokončení disciplíny, která tuto disciplínu předcházela v položce All events. Celkem je zde šest disciplín: 100 m běh, skok do dálky, hod oštěpem, 110 m překážek, hod kladivem a skok do výšky.

Dále je tu již zmiňovaná položka All events. Po výběru země, za kterou budete sportovat (máte tu na výběr ze 135 zemí, dokonce tam je i naše milovaná matička země - Česká Republika) se objevíte na startovní čáře tratě na 100 metrů. Jestli jste hráli Letní Lycos AthleticsOlympijské hry od Acollade, tak jste tam museli bušit do Enteru jak zběsilí, aby panáček utíkal. U Lycos Athletics musíte mačkat střídavě šipku doprava a doleva, a tím běžíte. Do cíle musíte doběhnout do 12.50.00 sekundy, abyste byli kvalifikováni do další disciplíny.

Jako další tu máme skok do dálky. Rozběhnete se a mezerníkem skočíte. Podle toho, jak dlouho držíte mezerník, tak pod takovým úhlem skočíte. Tady musíte skočit alespoň 6 metrů a pochopitelně nesmíte mít přešlap. Na vše máte tři pokusy. Další na řadě je hod oštěpem. Je to podobné jako u skoku do dálky, také se musíte rozběhnout a hodit a také máte tři pokusy. Tentokrát musíte hodit alespoň 60 metrů. Také vám musím říci, že pokud se vám nepodaří kvalifikovat, musíte všechno hrát znova. Další disciplínou je 110 metrů překážek. Tady musíte zkoordinovat mačkání šipek a skákání (mezerník). Na trati je 10 překážek, které nemusíte sice přeskočit, ale když shodíte překážku, tak vás to zpomalí. Požadovaný čas ke kvalifikaci je 16.00.00 sekundy.

Dostáváme se k hodu kladivem. Tady už nepotřebujeme mačkání šipek, stačí se jenom odrazit (mezerník), počkat, až se roztočíte na správnou rychlost, a v okamžiku, kdy kladivo blikne, zmáčknout mezerník a pak ho jen držet tak dlouho, jaký chcete mít sklon hodu. Abyste se kvalifikovali, musíte hodit 60 metrů. Jako poslední nastupuje skok do výšky. Jelikož je Lycos Athleticsposlední, je také nejtěžší. Na začátku si musíte vybrat, jak vysoko chcete mít laťku napoprvé. Na každou laťku máte tři pokusy. To znamená, že pokud skočíte třeba na podruhé výšku 2,10 metrů, tak na 2,15 metrů máte znovu tři pokusy. Pro rozběhnutí zmáčkněte mezerník, znovu zmáčkněte mezerník v tu dobu, kdy se chcete odrazit, a pak musíte znovu zmáčknout mezerník a držet, tentokrát se vám bude skokan naklánět. Pokud se odrazíte na správném místě a dobře se přehoupnete přes laťku, pak se vám laťka posune výš o pět centimetrů. Pro kvalifikaci musíte skočit 2,20 metrů.

Pokud nasbíráte hodně skóre, tak se můžete zapsat na internetu do tabulky a porovnat se s jinými sportovci. Nakonec vám musím říci, že místo mezerníku můžete používat šipku nahoru. Na závěr vám ještě popřeji dobré výsledky jak ve sportech na počítači, tak i ve skutečném životě, a obšťastním vás jedním sloganem: Sportovat, sportovat, sportovat. V. I. Lenin. Nebo to bylo jinak?

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 128 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz