Life of D. Duck 2 – jaké je býti kačerem?

  12:25aktualizováno  12:25
Kačerov jak hurikán, k nám už míří. Auta, lejzry, eroplán, městem víří. Příběhy píše z téhleté říše. Kačer. Hú-u. Teď k vám děti z dálky letí kačer. Přináší sem kouzelnou zem, kačer. Kačeři příjdou, když jsi v nouzi. Když tě úzkost ze sna vzbouzí, zavolat jen stačí heslo...
95

Life of D. Duck 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Audunsoft

  • skvělá hratelnost
  • propracované
  • výstřední hudba a grafika
  • délka
  • kdyby mi to neřekli, možná bych nepoznal, že jsou to Kačeři

Stáhnout
Dduck_02

Dduck_02

Ti, co neznají příhody Kačera Donalda, jeho synovců či kohokoliv z Kačerova, ať udělají otočku na podpatku a odkráčejí do té tmavé díry, odkud vylezli. Možná jste moc staří na to, abyste v dobách devadesátých na kačery kolem sedmé ranní koukali. Možná jste naopak moc mladí a ačkoliv jste si tenkrát ještě slintali do placenty, neznalost tohoto klasického disneyovského seriálu je neomluvitelná.

 

Dduck_03

Dduck_03

Doby, kdy nám nezáleželo, jak vypadáme, kolik vyděláváme a jestli jsme úspěšní jsou dnes už ty tam, ale vzpomínky na to, jak o víkendu vstáváme dřív, než kdybychom šli do školy, abychom v těch nelidských sedm hodin koukali na jednu komerční televizi (Která tenkrát ještě za něco stála.) a její ranní přílivy animované zábavy, ty vzpomínky alespoň mě zůstanou do konce života. Kačerovem jsem žil. Dodnes se mi někde na půdě válí desítky výtisků časopisu Kačer Donald a dřívějšího Mickey Mouse. Na základní škole jsem nic jiného vlastně nedělal. Dnes, když na obrázky onoho komixu vzpomínám, mění se na živé příběhy a já si nejsem jistý, jestli jsem to četl jako komix, viděl jako seriál anebo prožil.

Dduck_04

Dduck_04

A jaký je tedy život Donaldův? Těžký, musím přiznat. Neustálé se dvoření své lásce Daisy z něj udělalo „podpantofláka“ nejtěžšího kalibru. Ona, jako namyšlená slečinka, o kterou je neustále nutno bojovat, se jednoho rána, i přes Donaldovu veškerou snahu, rozhodne odejít ke Gustovi- Donaldovu nenáviděnému bratranci. Navíc se do Donaldova domu nastěhuje nenažraný strýček Jubalon (Neznám český ekvivalent.) s jasným cílem vybílit mu lednici. Je na Donaldovi, aby celou situaci vyřešil.

Dduck_05

Dduck_05

Life of D. Duck je velmi zajímavým počinem na hojně využívaném AGS enginu. Ve své podstatě nevybočuje mnoho ze zajetých kolejí žánru point&click adventur, nicméně vybočuje ze zajetých kolejí freewarové scény. Kromě toho, že je hra obsahově velmi nabitá, vybočuje především svým zpracováním. Velmi dětská a chtělo by se říci až nedbalá kresba všeho ve hře, podivné nedokonalé naanimování pohybu a neuvěřitelně psychedelická midi hudba dodávají Donaldovu životu velmi osobitou atmosféru. Nic zde ale není uděláno prvoplánově a vše má svůj záměr. Právě tak jako velké množství rozhovorů. Ty jsou sice nedabované, ale také vynikají jistou originalitou. Jsou zvláštně dětsky naivní a mají tendenci popisovat zcela zřejmé věci. Díky tomu jsou dost často i humorné.

Dduck_06

Dduck_06

Nevím, kde na Donaldovi najít chyby. Hra je díky zpracování originální a skvěle hratelná. Je také poměrně dlouhá. Má velmi dobré technické zázemí a v obrazovce po zmáčknutí klávesy "F1" je možné najít kromě možnosti uložení i několik možností nastavení textu i zvuku. Skvělé ozvučení prostředí je ostatně další devízou Donaldova života. Autoři na svých stránkách tvrdí, že na hře strávili pracemi téměř tři roky. Věřím jim. Zajímavým a vtipným způsobem se dotkli svého námětu a přestože šli svou cestou, Kačerům ostudu rozhodně neudělali.

...Na tváře smích ti právě vpích pan Kačer. Hů-u.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

95 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 85 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz