Knytt Nano - mini hra

  12:00aktualizováno  2:51
Známý zahraniční autor proslulý svým neotřelým a originálním přístupem přichází s novou sérií her, které jsou spíše takovým zveřejněným experimentem, než plnohodnotným produktem. Přesto vyzkoušejte!
50

Knytt Nano

Platforma: Freeware
Výrobce: Nifflas

Stáhnout

Knytt NanoPokud je pod hrou podepsaný Nifflas, zaručeně sklízí dostatek ovací. Také proto se autor rozhodl trochu ustoupit do pozadí poté, co se před časem pokoušel prezentovat i ranné fáze svých her, které následně na nátlak hráčů měnil oproti svému přesvědčení. S tím je ale konec a během toho, co pracuje na Night Game rozhodl se vydat dva ze svých experimentálních projektů. Ony to vlastně ani nejsou plnohodnotné hry, spíše takové dva více-méně úspěšné pokusy, které by podle Nifflase mohly hráčskou obec zajímat.

No a já nemohu jinak, než souhlasně kývat hlavou. Byt se hra tradičních kvalit jeho her až tak nedosahuje, originality opět pobrala dostatek. To lze říct vlastně o obou záležitostech, z nichž jedna je klasickou hopsačkou v Nifflasově stylu. To znamená roztomilé cupitání jako zvukovou stopu, neskutečně minimalistické pojetí a herní svět zakreslený s tou typickou grafikou, jako Knytt Nanomůžeme být zvyklí kupříkladu z Knytt. To znamená střídající se temná a světlá místa, propadání se dolů, kde svět vypadá zcela jinak než o několik metrů níže a s tím související rychlé střídání herního pozadí. Bohužel ale vše není až tak pozitivní, jako by se mohlo zdát. Ne nadarmo se jedná o projekt experimentální – byl totiž umístěn do dosti malé herní obrazovky. Knytt sám o sobě vždy disponoval malým rozlišením, v tomto případě jde ale stále o alespoň 3x menší okno. Ostatně jKnytt Nanoeho plnou velikost vidíte i na obrázcích okolo. I to má ale svůj důvod a tím není fakt, že by byl Nifflas líný vytvořit lokace daleko větších rozměrů. Ono to vlastně zapadá do jeho celkové koncepce kterou pochopíte teprve poté, co si otevřete tuto hlavní mapu hry (pozor spoiler!). Ta totiž z pravidelných čtverečků, obrazovek, vytvořila vlastně jednu celou souvislou mapu, na kterou se nedoporučuji dívat v případě, že si chcete arkádou projít na vlastní pěst a najít cíl. Co se druhé hry týče, ta je jednoduše zpracovaná a lehce logická, mě osobně ale bavila daleko méně. No a třetím *.exe souborem v tomto balíku je jakási galerie nákresů, které mimochodem vypadají velice lákavě. Doufám že se objeví v dalších Nifflasových hrách.

Knytt Nano není žádnou světovou záležitostí, snad akorát průměrným dílkem, které doplácí na malé rozlišení a krátkou hrací dobu. Pokud jste ale fanoušci Nifflasových her, nenechte si ujít ani tuto!

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz