In-Poculis Mahjong - trochu jiné domino

  14:16aktualizováno  14:16
Povedený klon mahjongu, který je ve skutečnosti šesticí odlišných her pro všechny kategorie hráčů.
77

In-Poculis Mahjong

Platforma: Freeware
Výrobce: InPoculis

  • několik módů
  • grafika a hudba

Stáhnout

In-Poculis Mahjong 1

In-Poculis Mahjong 1Mahjong patří mezi freewarovkami k poměrně populárním tématům, což je jedině dobře. Je tomu tak i přes to, že snad přes deset let má tato desková hra nekorunovaného počítačového krále. Původně freewarový, nyní již sharewarový Kyodai Mahjong je zkrátka živoucí legendou. Přeci jenom jde však spíše o jakýsi simulátor, do kterého si nahráváte stovky pozadí, rozestavení a variací kostek. Možná právě kvůli tomu jsem toho od dnešní hry mnoho neočekával. A to jsem udělal chybu. In-Poculis totiž nejen drží s legendou krok, ale v něčem ji i překonává.

I přes označení "demo" jde o plnohodnotnou hru bez omezení, pouze pokud se vám extra líbí, můžete poslat autorovi peněžní příspěvek na další vývoj. Mahjong je stará hra původem z Číny, kde byla dlouhý čas mimo zákon a považována za ilegální hazard. Dala však vzniknout mnoha dalším hrám jako karetní Solitaire nebo klasické Domino. Vaším úkolem je odebírat dvojice shodných znaků až do poslední. Kameny jsou obvykle navršeny do několika řad nad sebou a odebírat lze jen ty, které mají delší stranu volnou (to jest bez sousední).

In-Poculis Mahjong 2Koncept hry přímo vybízí k různým modifikacím, což je ovšem zároveň kámen úrazu. Změní se sice vzhled, ale vše ostatní zůstane stejné, což vypadá nepřirozeně. In-Poculis na to šel jinak. Na počátku si vyberete jedno ze šesti prostředí a každé je víceméně samotnou hrou. Má sice stejné položky v menu, ale grafika, zvuky, hudba, vzhled kamenů a především atmosféra jsou odlišné. Mimo klasický japonský mahjong tak na vás čeká velikonoční, vánoční a halloweenský speiál. Jeden z módů bych nazval halucinogenním, protože kostky vidíte rozmazaně a autoři se vás snaží co nejvíce rozptýlit, abyste se nemohli dobře soustředit. Každá ze šestice her má zhruba dvacítku levelů, které se liší vzhledem pyramidy kostek. Bohužel mezi nimi nelze libovolně volit, ale musíte je postupně odemykat.

In-Poculis Mahjong 3In-Poculis Mahjong se zaměřuje hlavně na mladší hráče. Jednak tím, že témata mají vztah ke svátkům jako Vánoce, Velikonce, jednak zjednodušením zanků na kostkách. Často jsou to velké symboly, čísla nebo písmena, která se přirozeně snadněji párují. Nechybí ale ani klasický mód pro normální hráče a halucinogenní, který naopak svou obtížností převyšuje i japonské znaky. překvapivě je z něj velmi klavitní konkurent pro Kyodai Mahjong, který by žádný fanoušek této deskové hry neměl minout.


Autor:

CES 2019

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas probíhá od 8. do 11. ledna a rozhodně si přijdou na své hráči i nadšenci. Mezi očekávané novinky patří ohlášení 7nm CPU i GPU od AMD, nové modely karet NVIDIA RTX, VR a mnoho dalších. Sledujte dění na CES 2019 online.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

77 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz