Fantom Subdivision A – válečníkem budoucnosti!

  12:00aktualizováno  12:27
V dnešní hře si budete moct vyzkoušet roli neohroženého válečníka, který ve svém futuristickém stroji čelí náporu bezpočtu nebezpečných nepřátel. Usedněte do svého ničivého stroje a rozhodněte bitvu ve svůj prospěch!
70

Fantom Subdivision A

Platforma: Freeware
Výrobce: Studio Sector

Stáhnout

Fantom SubdivisionCo mě na této hře na první pohled překvapilo, bylo její grafické zpracování. To je totiž na velmi vysoké úrovni. V Menu to sice tak nevypadá, přestože o jeho zajímavosti není pochyb. Jakmile se ale dostanete do hry, zjistíte, že bude skutečně na co se dívat! Ocitáte se v jakémsi městě, které vzdáleně připomíná současná velkoměsta. Před sebou vidíte dálnici a o kus dál za ní železnici, pozadí vévodí několik výškových budov. Na rozhlížení ale nemáte moc času! Během několika málo vteřin se totiž začnou objevovat první nepřátelé. Zprvu jen takový malý předvoj, pár tanků či vznášedel rozdrtíte salvou ze své zbraně. Za chvíli ale začnou přilétat nepřátelé mnohem větší a nebezpečnější, kteří jedinou střelou dokáží podstatně sníží počet Vašich životů. Ty je nutné odstranit co nejdříve a tak do nich pouštíte jednu dávku za druhou, ale ono pořád nic! Zbraň se Vám najednou začne přehřívat a nebo se vybije a vy jste vydání na milost a nemilost Vašim protivníkům. Co tedy s tím? Na řadu přichází Vaše tajná zbraň, ultimátní kanón který jedinou ranou (pokud se samozřejmě trefíte, což není žádná legrace) dokáže Fantom Subdivision zničit i silnější soupeře. Nábojů do tohoto děla máte ale omezený počet a ten se v průběhu mise nezvyšuje, takže je rozumné dobře si rozmyslet na koho a kdy je použijete.

Jak bylo zmíněno výše, může se Vám Vaše zbraň přehřát či vybít. V prvním případě musíte nechat zbraň „vychladnout“, v tom druhém musíte zase počkat, dokud se Vám sama nedobije (což je naštěstí docela rychlé). V obou případech tím ztrácíte drahocenný čas – nepřátelé nepočkají a sebemenší zaváhání trestají. Budete-li pálit neuváženě do všeho co se hýbe, brzy z Vás udělají hromadu šrotu. Paradoxní, ne? Být dobrým bojovníkem je holt umění a tak nezbývá než ničit jen to, co je v danou chvíli nejvíce nebezpečné. Za zlikvidování nepřátel získáváte body a je nad slunce jasné, že nejvíce bodů je za ty nejsilnější a nejméně za ty nejslabší. Ovšem ani ty slabší protivníky není vhodné podceňovat, jinak se jich objeví v krátké chvíli obrovské množství a… následuje nevyhnutelný restart mise.

Fantom SubdivisionFantom Subdivision není žádná lehká arkádová střílečka, přežije v ní jen ten nejsilnější a nejrychlejší. Naštěstí je možné v Menu zvolit obtížnost, takže komu by přišla hra příliš těžká, může si ji přepnout na nižší obtížnost. Popravdě řečeno bych to skoro doporučoval :-) Jinak si v nastavení nic jiného kromě rozlišení nezměníte, můžete se ještě podívat do sekce Informations, kde naleznete hrubý popis všech protivníků a jejich statistik. A jaký je tedy konečný verdikt? Po grafické stránce je tato hra velice nadprůměrná, stejně bych hodnotil i hudbu a zvukové efekty. Co se týče hratelnosti, je to už trošku horší, přeci jen střílečky podobného typu se velmi rychle ohrají, zvlášť jsou-li obtížnějšího rázu. Pořád restartovat misi omrzí jednou každého. Sečteno a podtrženo, Fantom Subdivision nabízí odreagování na pár minut ve velmi hezkém kabátu!
 


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz