Crystal - krystaloidní hopsačka

  12:00aktualizováno  7:33
V této hopsačce budete mít za úkol sbírat všechny krystaly a přitom nepřijít o životy. Nástrah je tu hned několik, ale pokud jste ochotni se těmto nástrahám a nepřátelům postavit, je Crystal dobrá volba jak strávit volný čas.
70

Crystal

Platforma: Freeware
Výrobce: Acoders

Stáhnout

CrystalKdyž hledám počítačové hry vhodné krecenzi a probírám se přeplněnými archívy, zjišťuji, že většina těchznámějších a dobrých gamesek z těch profláklejších archívů je už,bohužel pro mě, na PH zrecenzovaná. Musím proto hledat kvalitní, aleméně známé kousky. Ty sice existují, ale je nutné se prohrabávatvšemožnými zahraničními stránkami s odkazy. Většinou takové pařby najdupřímo na websitech nepříliš známých týmů. No a zrovna včera jsem najeden narazil. Jedná se o velmi produktivní vývojářské uskupeníAcoders.com (sdružují řadu různých vývojářů), které stojí kroměněkolika programů i za více než třiceti herními tituly, z nichž většinaje velmi dobře zpracovaná a navíc i zábavná. Mezi jejich dílky jsouremaky klasických legendárních her z osmibitů i kousky naprosto nové,neokoukané. Z jejich gamesek bych zmínil alespoň - Across, ArenaRunner, Bubbleghost, Ladybug2k6,Mine Sweeper,  OrkAttack, Super Chicken či Zcorb.
 Dnes vám zde chci představit příjemnou gamesku jménem Crystal- seznamte se prosím :-)

CrystalCrystal je klasická arkádová hra, kteránení ničím extrémně výjimečná, jen je prostě dobře zpracovaná. O tomale později. V gamesce Crystal ovládáte malého panáčka, který má zaúkol sbírat, jak název napovídá, všechny krystaly rozmístěné po herníobrazovce. Nebude to úkol vždy snadný, je tu řada nepřátelů, kterých senesmíte dotknout a kteří se velmi často pohybují v blízkosti krystalůurčených k vysbírání. Navíc tu jsou bodáky. Že ani jich se nesmítedotknout, to asi není nutné připomínat. A pak tu existuje řadahorizontálně či vertikálně pohybujících se plošin, pohybující sepřepravníky, trampolíny... prostě hopsačka, jak má být. Pokud vysbírátevšechny krystaly, pokračujete do dalšího levelu. Hra se skládá z šestirůzně barevných světů, z nichž každý je tvořen několika levely. CrystalA vězte, že některé z levelů svýmirozměry převyšují rozměry jedné obrazovky a tak paralaxněscrollují. V některých kolech budete mít jen za úkol doskákatna konec, jiné jsou krystaly přímo přeplněny, nudit se rozhodněnebudete.

 Gameska sice běží v nízkém grafickém rozlišení,grafika je ale příjemně barevná a dá se na ní koukat. Je přesně taková,jakou si pro správnou arkádu lze přát. Zvuky i hudba jsou taky vpohodě, docela se ke gamesce Crystal hodí. Ovládání vašeho panáčka serealizuje pomocí šipek, skákání pomocí SHIFTu. Zabalené to dohromadyzabírá 3,5 MB. A co je hlavní - hru si můžete zahrát i vy, neváhejte astáhněte si ji ihned, nebudete litovat.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz