Caribbean Rally – pirátské závody

  12:00aktualizováno  5:42
Graficky skvěle vypadající 3D závody, ve kterých řídíte čtyřkolku piráta či ninji a jezdíte po ostrově. Vaše trať je vyznačena zelenými šipkami symbolizující checkpointy a svádíte nelítostný boj s časem.
70

Caribbean Rally

Platforma: Freeware
Výrobce: Sweenie

Stáhnout

Caribbean RallyNejsem si jist, jak by pirát reagoval, pokud bychom ho usadili do auta, nicméně ve hrách je možné všechno, a tak i v Caribbean Rally je pirát dobrým řidičem. Jak moc dobrým, to už záleží jenom na vás.

Před startem závodu si můžete vybrat, zda-li chcete jezdit s pirátem nebo dáte přednost ninjovi. Poté se ocitáte na startu a nic vám nebrání vyrazit. Řídíte zvláštní čtyřkolku a za úkol máte projet celou vytyčenou dráhu na ostrově za co nejlepší čas. Jede se celkem na tři kola. Dráha je vytyčena zelenými šipkami, které představují checkpointy. Pokud šipku minete, což se vám může poměrně snadno zezačátku stát, musíte se vrátit a až poté se na trati objeví šipka další. Musíte tedy dodržovat Caribbean Rallyposloupnost šipek, abyste věděli, kudy jet. Na ostrově se vyskytují palmy, kameny a zábradlí, kdo čehož všeho můžete vrazit. Také se můžete utopit ve vodě, nicméně pokud budete dodržovat cestu, žádné nebezpečí vám nehrozí. V levém horním rohu vidíte naskakující čas a kolo, které právě absolvujete.

Grafika Caribbean Rally je excelentní. Ostrov je precizně vygenerován, hraje barvami a nevyskytují se na něm prakticky žádné chyby. Samotné pirátovo nebo ninjovo vozítko je vykresleno ještě detailněji než samotný ostrov a nezbývá, než uznale zakývat hlavou a říci, že grafická stránka je největší předností Caribbean Rally. Co už je trochu slabší, je hratelnost. BohCaribbean Rallyužel se neustále jezdí na jedné a té samé trati, takže se nelze časem ubránit stereotypu a nudě. Ještě větším nedostatkem je jakákoli absence protivníků. Jezdíte pouze na čas a ostré závody plné osobních soubojů jsou v nedohlednu. Je to škoda, protože se z Caribbean Rally stává „pouhé“ poježdění v krásném prostředí. Zvuková stránka je zdařilá. Někdo může postrádat hudbu, mně osobně tento drobný nedostatek nikterak nevadil.

Caribbean Rally je z vizuálního hlediska vynikající počin, který nemá mnoho konkurentů. O to víc zamrzí absence protihráčů a pouze jedna neměnná trať. I tak by si měl každý tuto hru vyzkoušet, byť už jenom kvůli tolikrát vychvalované grafické stránce.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 43 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

BMW Řada 5 3,0...
BMW Řada 5 3,0...

r.v. 2012, naj. 55 000 km, diesel
950 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz